Aby zostać rzeczoznawcą nieruchomości należy przejść trudną i długą drogę

Żeby wykonywać pewne zawody należy posiadać zezwolenie właściwego ministerstwa. Do tych należy rzeczoznawca majątkowy, który żeby wykonywać swój zawód wymaga licencji i wpisania do krajowego rejestru przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

listowna oferta o pracę

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to zawód cieszący się poważaniem pośród Polaków. Rzeczoznawca może wybrać parę różnych ścieżek realizacji kariery.
Mający zezwolenia rzeczoznawca ma możliwość zatrudnić się pracę w biurze lub (program firma transportowa) założyć własną firmę, zawiązać kolaborację z bankiem, natomiast posiadający doświadczenie rzeczoznawca ma szansę ubiegać się o otrzymanie posady biegłego sądowego (klikaj na Jednakże droga do otrzymania licencji rzeczoznawcy jest długa i kręta, ponieważ wymagania są duże. Kandydat musi posiadać ukończone studia magisterskie i, ponadto podjąć studia doktoranckie, jakich program spełnia minimalne wymogi ministerstwa. Lecz osoba, która ukończyła studia magisterskie, które spełniały wymogi nie mają obowiązku rozpoczynać studiów podyplomowych. Następnym etapem jest uzyskanie doświadczenia, zatem wymagane jest, aby przyszły rzeczoznawca podjął praktyki w zawodzie. W trakcie 12 miesięcznych praktyk praktykant musi przeprowadzić 15 operatów szacunkowych, z tego powodu czas praktyk wydłuża się najczęściej do 15 miesięcy.

Podnoszona w tym miejscu problematyka jest dla Ciebie godna uwagi? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu wyrówniarka do drewna, który publikuje pokrewne zagadnienia.

Etapem ostatnim jest przystąpienie do egzaminu, który składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej, w czasie jakiej egzaminowany broni wybranych przez siebie operatów. Ponieważ egzamin jest dość ciężki do zdania, do przygotowań trzeba się zabrać sporo wcześniej, już w okresie odbywania praktyk. Dobrze, w takim razie prawdopodobnie najciekawsze pytanie: ile zarabia rzeczoznawca nieruchomości? Na początku jest on w stanie wykonać kilka wycen miesięcznie, zaś z czasem nawet 10, wyceniając na zlecenia indywidualne, jakie zwykle wahają się między 400 – 800 zł za jedną wycenę. Zatem, licząc tym sposobem zarobki mieszczą się między 4000 a 8000 zł.

Jeśli po przeczytaniu powyższej treści interesuje Cię pracowanie jako polecany rzeczoznawca nieruchomości Wrocław i Kraków posiadają najlepsze uczelnie, jakie kształcą w tym kierunku i pomagają zdobyć doświadczenie zawodowe.
Rzeczoznawca, jaki posiada renomę może zarabiać wielokrotność wymienionej już kwoty, jednakowoż aby otrzymać tę renomę należy uprzednio dużo oraz wytrwale pracować.