Akcesoria do samochodów i motorów

Każdy wie, że mężczyźni którzy pracują w warsztatach samochodowych to najczęściej hobbyści. Osoby, które kochają samochody chcą wiedzieć wszystko na ich temat i chcą umieć je ulepszyć. Ale część osób, która twierdzi, że jest pasjonatami motoryzacji, ale są oni nimi jedynie w teorii. Nie umieją nic naprawić przy samochodzie, nawet zmiana koła zapasowego jest dla nich wielkim wyzwaniem. A prawdziwa motoryzacja to o wiele więcej niż informacje z czasopism branżowych, trzeba czuć zapach smaru i oleju, trzeba ubrudzić sobie ręce, żeby móc stwierdzić, że kocha się motoryzację.

Ford Mondeo

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy uwielbiają tylko swoje auto. Na temat danego modelu wiedzą sporo, są w stanie coś naprawić samemu, o ile nie jest to bardzo poważna usterka i ciągle dopieszczają swój pojazd. Nie chodzi nawet o jakieś większe zmiany, a o to, że kupują kolejne pokrowce, czy wycieraczki. Mają, co jakiś czas nową zawieszkę na lusterku i w samochodzie zawsze jest czysto. Przykładowe: link.

motor Honda

Autor: driver Photographer
Źródło: http://www.flickr.com

Auta i motory

Sporo ludzi uważa, że droga jest dla czterech kółek i kierowcy nie zwracają uwagi za bardzo na osoby jadące na motocyklach. To jest widoczne u jednych i drugich kierowców. Ale, kiedy rozpoczyna się sezon, kiedy wiele osób wsiada na motory, zaczyna się publiczna debata na temat bezpieczeństwa na drogach. Bo motoryzacja – www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/osprzet_myjek_techkar/pistolety_lance_techkar,2,3582 – od zawsze wzbudza ogromne emocje (zobacz przydatne akcesoria: zobacz przykłady). Począwszy od tego, kiedy robimy prawo jazdy, a kończąc na tym, że dostajemy mandat za złe parkowanie. Każdej sytuacji towarzyszą emocje. Ale, kiedy już mamy prawo jazdy pamiętajmy, że nie tylko my uczestniczymy w ruchu i zamiast kląć na wszystkich jak słabo wszyscy jeżdżą, to dobrze zwrócić uwagę na to jak sami jeździmy.

Jeśli chcemy coś zmienić w tej kwestii to najlepiej zacząć od siebie, jeśli nasza kultura jazdy będzie bardzo dobra, to na pewno zupełnie inaczej będzie nam się siedziało za kierownicą. Dajmy przykład innym, że bycie zmotoryzowanym, to też bycie odpowiedzialnym za to, co dzieje się na drodze za naszą sprawą. To, że potrafimy wyjść z trudnych sytuacji na drodze obronną ręka, nie oznacza, że możemy jeździć z brawurą. Nieważne, jaki posiadamy samochód, trzeba zwracać uwagę na znaki. Nie wszystkie samochody sportowe uda nam się w pełni wykorzystać na naszych drogach, bywa, że żeby osiągnąć prędkość, którą może wyciągnąć nasz samochód musielibyśmy pojechać na autostrady do naszych sąsiadów.