Akcesoria konieczne w nowym samochodzie

Każdy z kierowców po kupnie wymarzonego pojazdu zastanawia się, w który dodatkowy rynsztunek i akcesoria wyekwipować swój pojazd? Które wyposażenie jest nieodzowne, a co wyłącznie zalecane?
Aby cieszyć się komfortem oraz bezpieczeństwem w czasie jazdy i tym samym być w pełni przygotowanym na wszelkie okoliczności, jakie mogą nas napotkać w podróży, należy wyposażyć własny wóz w kilka niezbytecznych obiektów, jakie nie zajmują wiele powierzchni, natomiast zapewnią bezpieczeństwo .

wykładziny samochodowe

Autor: GabboT
Źródło: http://www.flickr.com
szpital

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo iż przepisy wprost nie regulują posiadania poniektórych przedmiotów w wozie, istnieje wiele rzeczy, w które należy wyekwipować się zaraz po zakupie pojazdu.

Zapraszamy na kolejne informacje z witryny, jeśli te, które przedstawiliśmy tu, przypadły Ci do gustu. W kolejnym wpisie czeka na Ciebie więcej szczegółów.

Do podstawowych przedmiotów, które są obligatoryjne w innych krajach UE, a w naszym kraju nie – należy samochodowa apteczka jak też odblaskowa kamizelka. Przepisy naszego prawa nie mówią wprost o nieodzowności posiadania apteczki w pojeździe, lecz jasno określają, że kierujący czterokołowcem jest zobowiązany udzielić niezbytecznej pomocy ofiarom wypadku i wezwać Policję oraz pogotowie ratunkowe. Odblaskowa kamizelka nie jest obligatoryjnym wyposażeniem auta, jednak może mieć niebagatelne znaczenie podczas kolizji czy też w chwili, gdy popsuje nam się pojazd. Przy trudnych warunkach atmosferycznych zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ dzięki niej będziemy widoczni dla pozostałych kierowców .

Kamizelkę odblaskową powinna wkładać każda osób, jaka opuszcza samochód, zwłaszcza na drogach szybkiego ruchu, w czasie słabej widoczności a także ustawiania trójkąta ostrzegawczego.
Ponadto każdy nowo zakupiony wóz powinniśmy wyekwipować także w : GPS, zestaw przyrządów, zapasowe żarówki, koło zapasowe, wykładziny samochodowe.