Atrakcje Dolnego Śląska

Mimo pozorów zimowe sporty możemy uprawiać (jeżeli o chodzi o Polskę) nie tylko w Szczyrku, Zakopanem bądź w Wiśle (szczególnie ta ostania miejscowość jest popularna z uwagi na nasze sukcesy w skokach narciarskich). Sporty takie można uprawiać także w pozostałych, nie mniej atrakcyjnych miejscowościach, których zwykle nie bierzemy pod uwagę kiedy myślimy o wyjeździe zimą na stok.

Noclegi w górach

Autor: Els
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem okolice Dusznik­ – Zdroju to znakomite tereny do uprawiania – nieco niedocenianej dyscypliny – narciarstwa biegowego. Nie są one wprawdzie tak widowiskowe jak skoki narciarskie, niemniej jednak mają swych sympatyków. Jeżeli zdecydujemy się na nietypowe rozwiązanie i wpiszemy w przeglądarce hasło: kwatery Zieleniec, wówczas będziemy mogli korzystać z rozlicznych uroków Dolnego Śląska, a także z jednej z najbardziej nowoczesnych stacji narciarskich w tym regionie. Tym osobom które mają pociągi do rywalizacji i są wysportowani, sugeruje udział w narciarskim biegu otwartym, tak zwanym Biegu Piastów. To najstarsza impreza rekreacyjna w narciarstwie biegowym. Organizatorzy przygotowali dużą ilość tras o zróżnicowanym stopniu trudności, tak więc dobrze bawić się będą zawodowcy, jak i dbające o zdrowie rodziny.

domek - Bieszczady

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Rodziny z maluchami będą zapewne poszukiwać wygodnej jak też usytuowanej niedaleko wyciągu kwatery Zieleniec oferuje ich całkiem dużo. Możemy tam odnaleźć klasyczne pensjonaty żywcem wyjęte z przed stu lat, bądź też modne ostatnimi czasy gospodarstwa agroturystyczne, w których to mieszczanie mogą chociaż na chwilę zasmakować wsiowego żywota, bez wysiłku i tych wszystkich – niezbyt atrakcyjnych – robót gospodarskich jak wynoszenie obornika, wczesne wstawanie aby nakarmić zwierzęta, itp.

Wpis, który teraz czytasz jest pełny fascynujących wiadomości, jednak jeszcze zweryfikuj informacje (https://www.trias.pl/oswietlenie-zewnetrzne/) przestawiające podobną kwestię tu.

(tenże trend przypomina nieco zachwyty nad wsią sprzed ponad stu laty).

Z kwater w Zieleńcu możemy korzystać również latem, tym bardziej że miejscowy klimat jest niepowtarzalny i przypomina alpejski. Nic więc dziwnego że w Kotlinie Kłodzkiej od dawna lokowane były uzdrowiska znane kiedyś w całej Europie. Dzięki temu obecnie możemy na przykład w Dusznikach – Zdroju zachwycać się perłami architektury, lub napawać się cudnym parkiem w angielskim stylu.

Kliknij w tym miejscu, sprawdź ofertę dominikana last minute z niemiec naszej firmy a na pewno znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo niskie ceny, więc nie będziesz żałować!

/J]