Bądźmy otwarci na rynek pracy

Jak co roku, wraz z nadejściem wiosny, w Żorach widnieje coraz większą ilość ofert pracy. Ta sytuacja powtarza się już od wielu lat. W większości wypadków mieszkańcy mogą znaleźć wolne etaty w, usługach czy gastronomii.

Możemy zauważyć propozycje pracy związane z budownictwem – na razie nieśmiało, ale pamiętajmy, że wiosna dopiero nadchodzi, więc ta tendencja za chwilę się zmieni.Jakimi metodami region radzi sobie z wysokim wskaźnikiem bezrobocia? Urząd Pracy w Żorach realizuje wszelakie formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako bezrobotne. Są to np.

Przejdź na naszą następną stronę, a tam odkryjesz atrakcyjny bieżący wpis (https://okularium.pl/salon-optyczny-hajnowka) na powyższy temat. Czekają na Ciebie dodatkowe wiadomości.

szkolenia zawodowe lub staże, które są ciekawym programem opierającym się na opanowaniu praktyki. Ponad 2,3 mln zł przeznaczy w obecnym roku Powiatowy Urząd Pracy w Żorach na aktywizację osób bezrobotnych w regionie.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

(Zobacz ) Ta okazała suma przeznaczona jest na staże dla około 175 osób i wszelkiego rodzaju szkolenia dla np. kasjerów, kierowców wózków widłowych, czy spawaczy. W bieżącym roku będzie przyznanych około 40 dotacji dla osób zakładających własny biznes.

Założeniem przedsięwzięcia jest zwiększenie motywacji wśród osób bezrobotnych do podjęcia działań oraz wzbogacenie ich wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Zwłaszcza na tego typu rozwiązania liczą bezrobotne kobiety, które ostatnimi czasy przedstawiają ponad 60 proc. z wszystkich bezrobotnych osób. Sporą okazją na zatrudnienie są dla nich np. koreańskie fabryki działające w Żorach, które co pewien czas zgłaszają się do urzędu z zamysłem zatrudnienia nowych pracowników.

praca grafik 3d Żory

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy chcemy przyjść z pomocą losowi, zalecane jest wykazanie się własnym zaangażowaniem.

Pokrewne dane znajdują się tu – więcej zobaczysz na stronie (www.pomnikiwroclaw.pl/oferta/), którą też dobrze jest odwiedzić. Oczywiście jeśli taka tematyka jest dla Ciebie warta zainteresowania.

Podstawowym narzędziem ku temu może okazać się internet. Zdecydujmy się więc poświęcić czas poszukując ofert, które widnieją na portalach poświęconych pracy. Nie obawiajmy się nowych dziedzin, ponieważ może się zdarzyć, iż zawód z którym nie wiązaliśmy przyszłości okaże się satysfakcjonujący zarówno po względem finansowym, jak i własnych wymagań. Wystarczy wpisać w sieci frazę: , a być może tą drogą odnajdziemy swego nowego pracodawcę. Jeśli mamy zamiar bardziej uściślić nasze oczekiwania zaznaczmy w tytule nasz zawód, dodając np. .