Balustrady na schody, taras – ile kosztują oraz które wybrać?

balustrady to efektowne uzupełnienie każdego tarasu, jak też schodków wewnętrznych oraz tych na dworze. Barierki zamykają przestrzeń, powiększają poziom bezpieczeństwa eksploatatorów.

W ofertach wykonawców znajdziemy wiele wariantów poręczy. Które z nich należałoby wybrać? Tak barierki balkonowe jak i balustrady schodowe mogą być skonstruowane z metalu, drewna, kamienia, szkła a także betonu. Wariant użytego materiału powinien być dobrze dopasowany do wiodącej stylistyki aranżacyjnej, a również do indywidualnych preferencji inwestora. Wśród najczęściej konstruowanych barierek wyróżniamy: barierki ze stali – najczęściej przybierają prostą postać, jaka doskonale komponuje się z nowoczesnym kierunkiem aranżacyjnym – Zakad szklarski Parcie na Szkło. Porządnie wykonana nierdzewna balustrada może być solidnym wykończeniem balkonów i schodów zewnętrznych. Tego rodzaju balustrady są w pełni uodpornione na niszczące działanie wilgoci jak też zmiennych warunków pogodowych. Nie wymagają konserwacji i odznaczają się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

szklana łazienka

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Wydaj się nam, że balustrady szklane Warszawa robią się coraz popularniejszym, nowomodnym rozwiązaniem. Wspaniale sprawdzają się na balkonach. Balustrady szklane komponują się z metalowej konstrukcji nośnej a także wypełnienia szklanego. Do ich wytwórczości używa się szkło hartowane albo tzw. bezpieczne szkło (opcja droższa). Szklane balustrady doskonale sprawdzają się na wielkich powierzchniach i wizualnie powiększają przestrzeń.

Kuta balustrada – wyróżnia się dostatnimi zdobieniami i rozmaitym wzornictwem – warte przeczytania. Balustrada kuta świetnie sprawdza się przy klasycznych aranżacjach jak też może efektownie akcentować styl pobliskiej architektury.