By samochód działał doskonale, czyli niezbędne filtry

W każdym z obecnie produkowanych aut znajduje się kilka rodzajów filtrów. Każdy z nich może być regularnie wymieniany, ponieważ tylko pamiętając o stałych zmianach filtrów oleju i powietrza można zapewniać sobie nieprzerwaną pracę auta.

Kabina auta nie jest środowiskiem pozbawionym zanieczyszczeń.

Ten ekscytujący materiał zwyczajnie trzeba poznać. Odnosi się do podobnej tematyki, zatem bez wątpienia warto go przeczytać. Kliknij – szczerze zalecam ten portal (http://www.esoil.pl/k,146,smary)!

Znajdziemy tam cząsteczki kurzu, pyły, substancje, które są w stanie sprawić, że ludzie zachorują na alergie. Dlatego montuje się w nich filtry kabinowe Wykorzystywane filtry kabinowe mają za zadanie wstrzymać różnego rodzaju zanieczyszczenia. Nie wpływają one na jakość pracy silnika auta, tak jak znajdujące się w każdym modelu auta filtry oleju.

samochód, silnik

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Większość posiadaczy samochodu pamięta o tym, że zmieniając olej w aucie można wymienić mimo wszystko filtry oleju. O wymianie filtrów kabinowych wielu z nich często jednak nie pamięta. Może rzeczywiście nie są one tak ważne, jak filtry oleju, ale na pewno jazda autem, w którym brzydko pachnie z pewnością nie należy do przyjemnych. Jest to jeden z ważnych powodów, dla których powinniśmy je zmieniać w miarę systematycznie.

Stała zmiana filtra oleju jest niezbędna nie z uwagi na niemiłe zapachy w kabinie auta, ale ze względu na możliwość uszkodzenia silnika. Oprócz wymienionych już filtrów w każdym samochodzie znajduje się jeszcze jeden: filtr powietrza. On w pewnym stopniu może być wymieniany co wskazany czas. Kilkakrotnie padło też słowo „regularnie”. Co w istocie ono znaczy w odniesieniu do zmiany filtrów? Otóż zgodnie z zaleceniami tak filtr powietrza, jak również filtr oleju powinno się wymienić raz na dwanaście miesięcy.

zielony samochód

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki filtr oleju pasuje do modelu właściwego auta dowiemy się od twórcy auta. Musimy mieć na uwadze, że wymieniając filtr oleju możemy wykupić filtr oryginalny, a nie zastępować go znacznie bardziej tanią podróbką. Na ogól jest to nieopłacalne tym bardziej, że oryginalne filtry oleju nie kosztują zbyt dużo . Jednocześnie do ceny zakupienia filtra należy doliczyć koszt oleju, ale w sumie nasz rachunek i tak nie będzie tak naprawdę ogromny. Cena filtrów kabinowych też nie jest aż tak wysoka. Na nich w dużym stopniu nie opłaca się nam oszczędzać.