Chiptuning – czyli, kolejny felieton z cyklu „z czym to coś się konsumuje?”

Zastanawiasz się, jak ulepszyć własne auto? Zdaje Ci się, iż nie wykorzystujesz calutkiego jego potencjału? Jeżeli tak, to idealnie dobrałeś temacik do odczytania! W naszym dzisiejszym felietonie po opowiadamy Ci o najwspanialszym sposobie na tak zwane „podrasowanie”, auta, czyli dobrze znany mechanikom Chiptuning! Po raz pierwszy usłyszałeś to słówko? A więc przeczytaj nasz felieton, aby dowiedzieć się o tym słowie jak najwięcej!
Napomknięty wewnątrz temaciku i wstępie Chiptuning, a dokładniej: „Chip Tuning”, to najwspanialsze rozwiązanie z sytuacji, gdy zdaje naszym osobom się, że mamy samochodzik – określmy go słowami: „super łał” – a jego silniczek jest słaby jak niemowlak oraz wlecze się z prędkością żółwika, który próbuje przebyć wzniesienie za góreczką.

samochodu

Autor: Rubbermaid Products
Źródło: http://www.flickr.com/photos/rubbermaid/2949398650/
Tego typu „wada” silnika, nie jest spowodowana marką, czy też modelowi danego auteczka, ale tak naprawdę bywa „wadą”, którą to z pełną premedytacją oddaje nam wytwórca razem z kupnem samochodu.

Jeśli czytany tekst całkowicie Cię wciągnął, to zobacz inny odpowiedni serwis (https://www.jarecki-dpfserwis.pl/czyszczenie-dpf-poznan), który też posiada zbliżone informacje na opisywany temat.

W rzeczywistości, każdziutki silnik kryje w sobie przeogromny potencjał, który zostaje „niwelowany” przez własnego wytwórcę. Z jakiego powodu? Postaramy się na to odpowiedzieć.http://www.spoiwex.pl/produkty-hydrauliczne-spoiwo-drogowe-terramix spoiwa stabilizacyjnePierwszą rzeczą, która to powoduje wspomniane „osłabienie” mocy silnika autka, bywa to, że napomknięty producent pozostawia pewnego rodzaju margines błędu, gdyby eksploatacja autka była nieprawidłowa.

Następny powód to to, że wewnątrz Europie kwota auta bywa uzależniona od mocy wspomnianego silnika, oraz po trzecie – Tak nazywana „Strategia fabrycznych ograniczeń”, która pozwala konkretnie na stopniowe powiększanie parametrów silnika, nie robiąc zmian mechanicznych wewnątrz silniczku.