Ciężarówki pod fachowym nadzorem, czyli co zazwyczaj psuje się w tego typu pojazdach

W wielu mniej albo bardziej znanych powiedzeniach diabeł bywa łączony z pośpiesznie podejmowanymi decyzjami, a to jak świetnie wiemy, w każdym przypadku kończy się nieszczęściem Jeżeli takie skrzydlate myśli odnieść do kierowców ciężarówek, to bardzo szybko przypominają się niebezpieczne wypadki, w których często giną pasażerowie pojazdów osobowych.

Zresztą przyczyną tych wypadków bywa nie tylko zbyt duża prędkość, ale również ryzykanctwo czy rozkojarzenie oraz zmęczenie. Tak czy owak, mechanicy zatrudnieni w warsztatach samochodów ciężarowych mają ręce pełne roboty, ponieważ część uszkodzonych pojazdów ponownie wraca na drogi.

Tiry, transport

Autor: iStock
Źródło: T.S.H. POLMAR

Niektóre części wraz z upływem lat ulegają zupełnie normalnemu zużyciu.

Gdy zainteresował Cię przedstawiony problem, poznaj serwis (https://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-jenox.html), gdzie znajdziesz obszerne info. Poszerz swoje wiadomości!

Wieloletni kierowcy wiedzą, kiedy trzeba pojechać do autoserwisu, żeby wymienić klocki hamulcowe albo opony. Można zatem powiedzieć, że pewne prace bywają najzwyczajniej w świecie planowe. Z kolei do następnej kategorii zaliczymy takie naprawy, które trudno przewidzieć. Jeżeli kierowca tira w czasie wykonywania manewru cofania zahaczy o słupek, to koniecznie trzeba będzie odwiedzić autoserwis. Naprawa naczep, regeneracja plandek czy wymiana zniszczonych zamków to niemalże sztandarowe usługi zakładów mechaniki pojazdowej ciężarówek.

Kompletnie osobną kwestią jest awaria, która przydarza w trasie. Tutaj najczęściej zawodzi elektronika.

Zaintrygował Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to zobacz też uwagi z witryny, gdyż one również tyczą się pokrewnej problematyki.

Jeden niewielki element może skutecznie unieruchomić dwuślad nawet na parę godzin. Wszystko jest uzależnione od rodzaju usterki i tego, jak prędko pomoc drogowa tir przybędzie na miejsce. Profesjonaliści potrafią uruchomić na ekspresówce prawie każdy wóz. I to bywa naprawdę ważne, bo jeżeli transportowane są towary łatwo psujące się, to w czasie upalnych dni liczy się każda sekunda.

Częstotliwość występowania awarii zależy od przynajmniej kilku kryteriów. W grę wchodzą: wiek samochodu, liczba kilometrów na liczniku, jak również umiejętności danego kierowcy. Miłośnicy motoryzacji będą dbać o swój wóz i szybko dostrzegą źródło możliwych drogowych kłopotów. A powracają do tematu, pomoc drogowa TIR często wyjeżdża także do awarii układu jednego, uszkodzonego ogumienia i najróżniejszych problemów z silnikiem. Długi i znany najprawdopodobniej jedynie mechanikom rejestr awarii kończą nieczęsto występujące usterki. Tak czy siak, bez pomocy drogowej ciężarówki daleko nie pojadą.