Co jest dozwolone przy tuningu pojazdu?

Sportowy wydech, duży spojler oraz parędziesiąt koni mechanicznych sporzej . Tak niektórzy właściciele modyfikują swe samochody, by dawały jeszcze więcej radości z jazdy jak też były obiektem westchnień niedrugich kierowców.


Zabierając się za diesel tuning, warto pamiętać, że niektóre z przeróbek mogą być zakwestionowane w trakcie przeglądu technologicznego bądź policję w trakcie drogowej kontroli.


Często tuning wielu posiadaczom czterokołowców nasuwa negatywne skojarzenia jak też nierzadko bywa powodem do dowcipów. Profesjonalnie wykonany między innymi podnosi parametry techniczne samochodu, a w wielu przypadkach powoduje również, że czterokołowiec prezentuje się atrakcyjniej pod wizualnym względem.


obszerne opracowanie
Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com


Rozróżnić można dwa podstawowe typy tuningu: audi tuning mechaniczny i wizualny. Do pierwszego z nich możemy zaliczyć chiptuning, układu napędowego czy paliwowego, a również podwozia, które sprawiają, że polepszają się parametry techniczne auta oraz własności jezdne - dowiedz się więcej o tuningu diesla. Takie modyfikacje powodują chociażby podwyższenie mocy auta, co z kolei przekłada się na lepsze przyspieszenie oraz wyższą prędkość maksymalną. Może to być m.in. wymiana skrzyni biegów bądź instalacja turbosprężarki. Celem zapewnienia lepszej przyczepności można przykładowo wzmocnić hamulce, założyć felgi z delikatnego stopu i obniżyć Zawieszenie. Możemy również zamontować fragmenty poprawiające bezpieczeństwo jak np.: klatkę, która zapobiega zgnieceniu przedziału pasażerskiego.


Zaś zamysłem tuningu optycznego, jak sama nazwa wskazuje, jest odmienienie designu auta a także wyróżnienie go z masy pozostałych czterokołowców. Taka zmiana nierzadko jest odzwierciedleniem dominującej mody albo upodobań właściciela.