Co przydałoby się wiedzieć odnośnie transportu w Polsce?

W naszym kraju prowadzi działalność wiele firm wykonujących usługi transportowe. Najważniejsze przyczyny ogromnej popularności akurat owej dziedziny? Cóż, faktycznie PKB Polski zależy w sporej części od tego jak tam sprawuje się branża transportowa. Trudno jakoś się temu dziwić, w końcu w wielu przypadkach nasi kierowcy są najwspanialsi. Jednak głównie rozchodzi się o dobre położenie naszego kraju.

korki na autostradzie

Autor: Montgomery County Planning Commission
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedyś cierpieliśmy, bo Niemcy i Rosja są takimi państwami, z którymi generalnie nie jesteśmy w przyjaźni, lecz na szczęście aktualnie jest zgoła inaczej. Bardzo dużo zarabiamy na tym, iż jesteśmy położeni na wielce ważnym szlaku transportowym.

Można powiedzieć, że w wielkim błędzie są najróżniejsze zagraniczne przedsiębiorstwa, które niejako boją się inwestowania w polskie przedsiębiorstwa transportowe. Najzupełniej pozbawione rozsądku rozumowanie, które na całe szczęście błyskawicznie odchodzi do lamusa.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto jest bardziej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tutaj modernizacja zbiorników.

Miejmy to na uwadze!

Bez dwóch zdań usługi transportowe, np. od w akurat Polsce mają o tyle fajnie, że najzwyczajniej w świecie krajowy kierowca „tira” zarabia sporo mniej, niż Norweg, Niemiec czy Włoch. Chociaż tak czy siak zawodowi kierowcy beznadziejnie nie zarabiają. Choć nie zjeżdżają na noc do własnego domu, a więc to praca, która zasadniczo trochę jakby tak wyniszczała. Trudno założyć szczęśliwą rodzinę, jeśli przebywa się ciągle na trasie…

Transport, dostawa towarów

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Kilka dni temu w Internecie było słychać o znanej łotewskiej firmie, która zatrudniała kierowców z Filipin. Efekt? No cóż, firma ma bardzo duże problemy, ponieważ choć pracownicy z Filipin są znani z zamiłowania do trudnej pracy, niewątpliwie nie siedzą na socjalu, to jednakże jeżdżąc po w szczególności norweskich szosach najzupełniej nie radzili sobie. To wiele pokazuje – w końcu nasi kierowcy, to oczywiście generalizacja, we wszystkich przypadkach potrafią sobie poradzić. Cóż, stare powiedzenie mówi, że Polacy potrafią.

Zatem jeśli ktoś sądzi, iż przewozy wewnątrz kraju, ale również transport międzynarodowy – wszystko z polskiego punktu widzenia, najzwyczajniej nie będą nadal bardzo szybko się rozwijać, to jest w wielkim błędzie. No tak się przynajmniej może wydawać. W takim razie zadbajmy o to, aby branża transportowa, która przecież generuje u nas przeszło ponad milion miejsc pracy, w dalszym ciągu bardzo szybko się rozwijała. W końcu pewnie wszystkim nam mocno zależy na porządnym stanie krajowej gospodarki.