Co to jest i na czym polega leasing samochodu

Czytając codzienną prasę, czasopisma branżowe, gdy rozmawia się z osobami z odmiennych środowisk firmowych czy po prostu oglądając programy telewizyjne, niejednokrotnie spotykamy się z tematem leasingu. Pomimo tego, że jest to coraz bardziej powszechne zjawisko, wielu z nas w dalszym ciągu miałoby trudności z dokładnym scharakteryzowaniem tego określenia.

Samochód BMW

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Warto jednak zainteresować się i obeznać z tym tematem, gdyż dla wielu z nas może okazać się bardzo potrzebne, ale po kolei.
Słowo leasing wywodzi się z języka angielskiego, a dokładnie znaczy wynająć, wypożyczyć.

Intrygujący wpis? Miło nam to słyszeć. Od razu gorąco zapraszamy na (http://www.workservice.pl/praca/obsluga-klienta/warszawa/) naszą nową stronę, na której wyszukasz sporo ekstra opisów.

Jako zjawisko jest spisywane w formie umowy cywilnoprawnej, gdzie jedna ze stron, w tym przypadku finansujący, stwarza drugiej stronie a więc korzystającemu, prawo do użytkowania ściśle określonej rzeczy na uzgodniony okres w zamian za ustaloną kwotę płaconą w ratach. Wszystko przeprowadzane jest według uprzednio spisanej umowy leasingowej pomiędzy dwoma stronami. Leasing jest bardzo pomocny w momencie, kiedy osoby decydujące się na założenie własnej działalności, nie mają możliwości pokrycia kosztów niezbędnych sprzętów i urządzeń przy wykorzystaniu jedynie własnych środków finansowych. Dzięki podpisaniu wyżej opisanej umowy, spłata możliwa będzie w odpowiednich ratach, co w danym stopniu może przyczynić się do rozwikłania problemu.

wnętrze samochodu

Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku istnieje wiele różnych typów leasingu. Wyróżnić możemy np. leasing pośredni, operacyjny, finansowy czy inwestycyjny. Każdy z nich różni się jedynie liczbą stron które biorą udział w transakcji oraz składnikiem kapitałowym i odsetkowym, które ustalono i spisano wcześniej przez finansującego i korzystającego. Leasing może dotyczyć różnych rzeczy.

Jeżeli ten temat jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij tutaj – to niezła strona (https://notariuszpokojski.pl/), która też zawiera intrygujące dane!

Jednak największą popularnością cieszy się oczywiście w przypadku samochodów osobowych i ciężarówek.

Korzystając z takich ofert, należy zwrócić uwagę na to, że nie zawsze wszystko wygląda tak doskonale jak przedstawiają to firmy, które specjalizują się w tej dziedzinie. Trzeba zwrócić uwagę na taki temat jak leasing wady i zalety . Pomimo wielu korzyści, takich jak przykładowo możliwość pełnego rozliczenia podatku VAT, możliwość korzystania z ulg podatkowych czy łatwiejsze procedury niż w przypadku kredytu, ta forma posiada także sporo słabych stron. Jeśli dojdzie do podpisania umowy leasingowej, korzystający jest związany z finansującym przez cały czas trwania umowy, nie ma tak zwanego prawa własności danej rzeczy przez leasingobiorcę a także ponosi względnie wysoki koszt leasingu, wynikający z konieczności opłacenia wszelkich kosztów przedstawionych w umowie. To tylko kilka z licznych przykładów odnoszących się do omawianego tematu. Warto podkreślić jedynie, że przed wybraniem odpowiedniej formy wsparcia, trzeba rzetelnie rozważyć wszystkie za i przeciw, tak aby nasza decyzja przyniosła oczekiwane rezultaty zamiast strat i niepowodzeń.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*