Co to jest odprawa celna przed lotem i w jaki sposób się do niej odpowiednio przygotować?

Pierwsza w życiu podróż samolotem to nie lada stresujące wydarzenie. Personel terminali z chęcią podpowie jak klientom przejść przez odprawę oraz rozwieje wszelkie obawy. Blisko 20 mln osób skorzystało w minionym roku z oferty rodzimych terminali. Transport lotniczy w naszym kraju to nie tylko wyprawy zagranicę, ale też połączenia pomiędzy największymi miastami.

Transport samolotowy

Autor: Roel Hemkes
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na rodzaj lotu, każdy pasażer jest zobowiązany przejść te same etapy procedury. Odprawa celna to zasadniczy etap przygotowań do rejsu. Tylko w samym lotnisku imienia Chopina w stolicy pracuje ponad sto stanowisk do odprawy. Na terenie terminala umieszczone są tablice z informacjami. Podróżni mogą znaleźć na nich informację, do jakich stanowisk muszą się udać pasażerowie danych firm albo lotów. Informacji udzielą także stanowiska informacyjne. Infolinie telefoniczne pracują całą dobę – .

Podczas odprawy celnej, obsługa lotniska sprawdza papiery podróżnego – jego paszport i zależnie wizę, jeśli jest niezbędna plus bilet albo potwierdzenie zarezerwowania siedzenia na pokładzie.

Absorbujący materiał? Jeśli tak sądzisz, to kliknij ten link, w serwisie kamienny kominek, który tam miejscu znajdziesz, również jest coś wartościowego.

Pasażer otrzymuje kartę pokładową i poświadczenie oddania bagażu. Karta pokładowa to zasadniczy dokument, który umożliwi wejście na pokład samolotu. Przed startem, podróżny może jeszcze korzystać z dodatkowej korzyści – zrobić zakupy w strefie bez cła.

Transport lotniczy bardzo prężnie rozwija się w całej Europie. Też Polska ma się czym poszczycić. Powstają nowe połączenia i terminale, a rodzimy transport lotniczy co rok rozrasta się aż o piętnaście proc. Pierwszy lot to naturalnie stresujące przeżycie, ale warto pamiętać, że odprawa celna prowadzona jest szybko, a zespół portu z chęcią odpowie na wszelkie pytania.

Kiedy zafascynował Cię przedstawiany tekst, to nie zastanawiaj się tylko odkryj www, a odnajdziesz tutaj zbliżone, ciekawe informacje na ten temat.

Informacje zamieszczane są na tablicach, a w wypadku pytań śmiało można dzwonić na numer infolinii. Szczegółowe informacje można także przeczytać na stronie internetowej lotniska, z którego mamy zamiar skorzystać.