Co uczynić, gdy ktoś nam zaginie?

Chwila, kiedy dowiadujemy się, iż cokolwiek jest nie w porządku, że krewna nam osoba mogła zaginąć, jest newralgicznym. Chociaż zdaje się to niesłychanie trudne, trzeba uchować zimną krew po czym przystąpić do działania.

koparka

Autor: Simon Bierwald
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze co czynimy to badamy przedmioty osobiste, co zaginiony zabrał z sobą a co zostawił w domu. Sprawdzamy smartfon (o ile nie został wzięty przez osobę zaginioną) ostatnie połączenia oraz sms-y w następnej kolejności lokalizacje gdzie nasz bliski mógł bawić, telefonujemy po znajomych a także szpITalach. Zgłaszamy wypadek na policję, najrozsądniej zabrać z sobą ostatnie w miarę ważne zdjęcie zaginionej osoby. Nie musimy czekać doby, ażeby zameldować zaginięcie, można zrobić to zaraz, a funkcjonariusz policji ma obowiązek takowe zawiadomienie obrać tak jak zagubienie dokumentów – . Funkcjonariusz policji winien również wydać zaświadczenie potwierdzające, iż zaginięcie pozostało zameldowane, będzie Wam ono potrzebne gdy chcecie prosić o pomoc inne organizacje wspomagające poszukiwania.
Trzeba pamiętać, iż im rychlej zareagujemy tym większa będzie szansa na szybkie odnalezienie. Zaginięcia zagraniczne również sygnalizujemy na policję w swym miejscu zamieszkania. Powinno się to zrobić jak najprędzej, dobrze jest również poszukać na własną rękę zrzeszeń w tym państwie w którym nasz krewny zaginął, aby nagłośnili zniknięcie. W każdym państwie są takie organizacje, jakie pomagają zupełnie za darmo, sami robią plakaty, udostępniają w mediach i są w ciągłym kontakcie z lokalną policją.
Meldując zaginięcie na policji nie ukrywamy niczego, całą naszą wiedzę (o ile takową posiadamy) o zaginionym należy wyjawić, gdyż to wszystko jest nadzwyczaj ważne i ma na celu szybkie odnalezienie. Odnajdź w necie rejestr osób zaginionych (tutaj o rejestrze osób zaginionych) oraz umieść tam godność naszego zaginionego krewnego.