Co uczynić, gdy ktoś nam zaginie?

Chwila, kiedy dowiadujemy się, iż cokolwiek jest nie w porządku, że krewna nam osoba mogła zaginąć, jest newralgicznym. Chociaż zdaje się to niesłychanie trudne, trzeba uchować zimną krew po czym przystąpić do działania.

koparka

Autor: Simon Bierwald
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze co czynimy to badamy przedmioty osobiste, co zaginiony zabrał z sobą a co zostawił w domu. Sprawdzamy smartfon (o ile nie został wzięty przez osobę zaginioną) ostatnie połączenia oraz sms-y w następnej kolejności lokalizacje gdzie nasz bliski mógł bawić, telefonujemy po znajomych a także szpITalach. Zgłaszamy wypadek na policję, najrozsądniej zabrać z sobą ostatnie w miarę ważne zdjęcie zaginionej osoby.

Jeśli chcesz przekazać jakiejś osobie informacje na prezentowany wątek, to wejdź na link oraz poczytaj więcej odnoszące się do tego zagadnienia – zapewne go zaciekawią.

Nie musimy czekać doby, ażeby zameldować zaginięcie, można zrobić to zaraz, a funkcjonariusz policji ma obowiązek takowe zawiadomienie obrać tak jak zagubienie dokumentów – . Funkcjonariusz policji winien również wydać zaświadczenie potwierdzające, iż zaginięcie pozostało zameldowane, będzie Wam ono potrzebne gdy chcecie prosić o pomoc inne organizacje wspomagające poszukiwania.

Trzeba pamiętać, iż im rychlej zareagujemy tym większa będzie szansa na szybkie odnalezienie. Zaginięcia zagraniczne również sygnalizujemy na policję w swym miejscu zamieszkania. Powinno się to zrobić jak najprędzej, dobrze jest również poszukać na własną rękę zrzeszeń w tym państwie w którym nasz krewny zaginął, aby nagłośnili zniknięcie. W każdym państwie są takie organizacje, jakie pomagają zupełnie za darmo, sami robią plakaty, udostępniają w mediach i są w ciągłym kontakcie z lokalną policją.
Meldując zaginięcie na policji nie ukrywamy niczego, całą naszą wiedzę (o ile takową posiadamy) o zaginionym należy wyjawić, gdyż to wszystko jest nadzwyczaj ważne i ma na celu szybkie odnalezienie.

Skoro rzuciłeś okiem na zamieszczone w tym serwisie teksty, to dodatkowo zerknij na opracowanie, które też prawdopodobnie przykuje Twoją uwagę.

Odnajdź w necie rejestr osób zaginionych (tutaj o rejestrze osób zaginionych) oraz umieść tam godność naszego zaginionego krewnego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*