Jak wiele kosztuje wynajęcie fotografa na wesele?

Niezwykle wiele osób uważa, że usługi fotografów ślubnych są niewiarygodnie drogie. To w końcu jedno przyjęcie, kilka lub kilkanaście godzin, a ceny sięgają czasami wiele tysięcy złotych. Powinniśmy więc dowiedzieć się, za jakie konkretnie usługi płacimy.

Zanim rozpoczniemy szukać odpowiedniego fotografa, powinniśmy określić, jaka specyfika fotografii najbardziej nas interesuje.

fotografia ciążowa
Autor: DieselDemon
Źródło: http://www.flickr.com
Niemało kobiet preferuje sesje zdjęciowe w zaciszu swojego domu. Tam wszystko jest znane i tylko w tej przestrzeni najłatwiej jest wytworzyć bliską, wyjątkową atmosferę. To nieskomplikowane zdjęcia, a w większości przypadków niezwykle wzruszające - odnośnik. Kobieta w ciąży uroczo prezentować się będzie również na tle przyrody. Zdjęcia w lesie albo na w rozkwitającym ogrodzie mogą być bardzo romantyczne, szczególnie jeśli na zewnątrz jest piękna, słoneczna pogoda.

zdjęcie weselne
Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie zaczyna się bardzo żmudny i czasochłonny proces ich obróbki. I to właśnie na tym etapie rozpoczyna się najtrudniejsza i najbardziej absorbująca praca fotografa. Zdjęcia, które później zostaną wywołane w specjalnej ciemni powinny być bardzo dokładnie dobrane w programie do obróbki graficznej. Czasem obróbka pojedynczego zdjęcia zajmuje nawet godzinę! Łatwo więc możemy oszacować, że fotograf na wesele z Bydgoszczy musi poświęcić naprawdę sporo czasu na to, by ostatecznie oddać w nasze ręce gotowe fotografie ślubne. Taka praca wiąże się więc nie tylko z wykonywaniem fotografii na imprezie, lecz także z selekcją, wyłanianiem z wielu plików najwartościowszych fotografii, a później obróbką, która sprawia, iż obrazy wyglądają naprawdę świetnie!

sesja ślubna
Autor: Dave Hayward
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy nadszedł wyczekiwany dzień zaślubin Pan fotografik towarzyszył młodym już podczas przygotowań do obrzędów, z czego później powstał świetny fotoreportaż. Muszę przyznać iż w czasie samego ślubu rzeczony pan fotografik wykonywał zdjęcia ślubne bardzo dyskretnie, z dużą kulturą, używał specjalistycznych obiektywów do wykonywania zdjęć z dużych odległości aby nie zakłócić obrzędu. Mimo tego zdjęcia okazały się być doskonałej jakości. Podobnie kapitalne okazały się fotografie z przyjęcia weselnego. Pan fotografik wykonał setki fotografii do wyboru, które świeżo upieczeni małżonkowie otrzymali w bardzo atrakcyjnej formie tzw. foto książki a także oczywiście w postaci cyfrowej (wciśnij dodatkowe wiadomości). Nadzwyczaj byli młodzi małżonkowie zadowoleni z usług fotografa z Bydgoszczy i ze zdjęć ślubnych, najbardziej chyba z tych plenerowych. Obydwoje uwielbiają góry, więc na sesję plenerową zabrali swego fotografika w Tatry. Przepięknie wyszli na tle górskich widoków a bydgoski pan fotografik dzielnie im towarzyszył.

W sesji fotograficznej nie musi brać udziału wyłącznie kobieta w ciąży - bardzo często towarzyszy jej partner. Jeśli kobieta wychowuje już jakieś dzieci, warto zaangażować również je w to przedsięwzięcie. Niektórzy pragną także posiadać zdjęcia z ukochanymi zwierzakami. Wszelkie konfiguracje są wskazane!

Oczywiście niezwykle istotną sprawą są koszty - fotograf musi dokładnie określić, jakie są ceny za poszczególną usługę. Różni fotografowie mogą posiadać różnorakie oferty, a w nich również określone pakiety np. podstawowe i rozszerzone. Należy wybrać właściwy pakiet odpowiednio do specyfiki przyjęcia.