Co zrobić, aby skutecznie poprawić bezpieczeństwo i wygodę jazdy samochodem?

Nie trzeba być profesjonalnym kierowcą, aby pokochać jazdę autem. Dostarcza ona dużo radości, ale własne auto może również ułatwić każdemu życie. Wóz posiada bardzo dużo praktycznych właściwości. Ułatwia jazdę do pracy, jazdę do centrum handlowego. Posiada szczególną wartość tam, gdzie do centrum handlowego czy pracy jest dość daleko. Wóz jest także niezbędnym narzędziem działania dużej liczby przedsiębiorstw. Co więc należy uczynić, aby jego użytkowanie było niezawodne i możliwie maksymalnie przyjemne? Oto sprawdzone sposoby.

samochody po tuningu

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com
Tuning jest słowem znanym fanom samochodów. Jest on formą zadbania o parametry techniczne pojazdu czy o jego design. Wśród wielu jego odmian można wyróżnić chiptuning. Chiptuning jest to elektroniczne zwiększanie mocy silnika auta. Za jego sprawą wóz będzie jeździł sprawniej, szybciej i bezpieczniej. Praktycznie zrobienie tego tuningu jest możliwe w każdym samochodzie, ponieważ z reguły jest (sprzedaż przyczep samochodowych – http://www.blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-ciezarowe) tak, że producenci aut zostawiają zapas. Te rezerwy występują również w samochodach bez turbiny. Właściwe ich wykorzystanie poprawia nie tylko komfort i bezpieczeństwo podróży, ale także oszczędność jazdy. Chiptuning Wrocław umożliwia zmniejszenie spalania paliwa w czasie przemieszczanie się. Mogą stosować chiptuning http://s-performance.pl użytkownicy aut, którzy korzystają z pewnych stacji oraz pamiętają o właściwej wymianie oleju i filtrów. Gra jest warta świeczki, ponieważ można wzmocnić silnik i moment obrotowy nawet o dziesięć procent.

Silnik samochodu

Autor: LiteWriting aka Loreen72
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną rzeczą, którą warto zrobić, jest usuwanie dpf. Usunięcie filtrów cząstek stałych silników wysokoprężnych jest ratunkiem dla wielu kierowców.

Bardzo trudno jest zrozumieć ten problem użytkownikom dróg, którzy nie doświadczyli wielu trudności związanych z filtrami dpf. W założeniu wytwórców filtry dpf miały zmniejszyć emisję sadzy i spalin do powietrza. Założenie było dobre, bo ekologiczne. Doświadczenie jednak pokazało, że środowisko naturalne było jeszcze bardziej narażone na zatrucie. Wynika to z kilku czynników. Pierwszym jest problem większego zużycia oleju. A olej silnikowy nie jest przecież ekologiczny. Drugim problemem jest większe zużycie silnika. Filtry dpf skracają jego żywotność i powodują większe spalanie paliwa i emisję zanieczyszczeń do środowiska.