Czemu kradzieże rowerów i innych przedmiotów stanowią taką plagę, dlaczego nie powinno się kupować podejrzanie tanich rzeczy.

Kradzieże najróżniejszych przedmiotów stanowią niestety plagę współczesnych czasów. W dużej ilości miejsc przykładowo strach jest nawet zostawić rower koło sklepu, gdyż często się okazuje, że po wyjściu już się do nie znajdzie.

I to nawet w przypadku, jak ktoś go mocuje porządną, mocną linką, bo brak jakiejś ochrony to wprost proszenie się o utratę jednośladu.

Niniejszy tekst jest dla Ciebie atrakcyjny? Jeżeli tak to, przejrzyj również podobne wątki (http://www.ortodoncjacyfrowa.com.pl/ortodoncja-cyfrowa/), które posiadają informacje na przedstawiany temat.

Niestety dla sprawnego złodzieja przeciętne linki nie stanowią żadnego problemu. Wystarczą silniejsze nożyce z jednego z marketów, jakie bardzo prosto można schować pod kurtką, a którymi można przeciąć nawet najgrubszą linkę. Niestety utracony w wyniku kradzieży rower jest praktycznie stracony, statystyki wykrywalności tego typu zdarzeń są bowiem bardzo słabe. Co prawda raz na jakiś czas się słyszy, że policja znalazła skradzione rowery (znajdź skradziony rower) i zatrzymała sprawców, jednak takie przypadki są naprawdę rzadkie.

android

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
skradzione telefony

Autor: cziwkga
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dużym problem z rowerami, ale także i wieloma innymi niewielkimi przedmiotami będzie taki, że zawsze trafi się ktoś, kto je kupi z podejrzanego źródła za znacznie niższą cenę (tutaj możesz znaleźć skradziony telefon). W końcu bardzo łatwo można wywnioskować, że jeżeli ktoś sprzedaje dobrej jakości przedmioty za mniej niż połowę wartości, to raczej nie będą to wyprzedaże garażowe. A jednak ludzie wybierając wątpliwe moralnie oszczędności będą kupować skradzione telefony, komputery, rowery i inne przedmioty, napędzając w ten sposób takie nielegalne działania.

Jeśli by nie było chętnych na takie zakupy, to i złodzieje nie mieliby możliwości zarabiana w taki sposób, a tym samym liczba kradzieży zapewne by znacznie zmalała.