Czy jest lepiej naczepę wynająć, wziąć w leasing czy kupić na kredyt?

Logistyka i transport są jednymi z najważniejszych płaszczyzn działania każdej firmy. Nie wystarczy wszakże jedynie wyprodukować konkretnego wyrobu, powinno się go jeszcze dowieść pod wskazany adres. I należy to uczynić na czas, ponieważ w przeciwnym wypadku przedsiębiorstwo nie wywiąże się z warunków umowy. Konsekwencje będą nie tylko finansowe, takie jak: utrata stałego klienta czy kary przewidziane w umowie.

Tiry, transport

Autor: iStock
Źródło: T.S.H. POLMAR

Biznes może oprócz finansów stracić coś o wiele bardziej wartościowego: zaufanie klientów i dobrą reputację na rynku. Nie jest przecież tajemnicą, że najlepsi konsumenci to ci, którzy trafili do danej instytucji z polecenia. A nikt nie poleci przedsiębiorstwa, które nie jest w stanie dowieść warunków umowy. Dlatego dbanie o terminowy transport jest szczytowym zakresem budowania dobrego wizerunku.

W czasach kryzysu każda firma szuka oszczędności. Jeśli myśli się o nabyciu czy leasingu naczepy, to warto, żeby to była nowa naczepa. Nowy sprzęt dobrej jakości da więcej oszczędności, niż nabycie ciężarówki czy naczepy, które będą używane i awaryjne – klik. Ciągłe awarie, jak to zostało już napisane powyżej, mogą być powodem dużych strat gotówkowych. Czy jednak należałoby brać kredyt przy współczesnej sytuacji w sektorze kredytowym? Na chwilę teraźniejszą nie jest łatwo taki kredyt dostać, bo banki boją się bankructwa danego biznesu. A jeśli uda się uzyskać taki kredyt, to niekoniecznie przedsiębiorstwo podoła jego spłacie.

Może więc wskazane jest pomyśleć nad tym, co określamy terminem „wynajem chłodni”. Wypożyczalnia naczep http://mtc-rental.pl/oferta.htmlbrym stanie, które są w stanie służyć jak nowe. Wynajmując nie ponosi się tak dużego ryzyka i takich kosztów, jak w przypadku nabycia na kredyt. Na dodatek posiada się obsługę serwisową, stały nadzór techniczny i doradczy. Naczepy powinny mieć aktualne badanie techniczne, ubezpieczenie i Certyfikat Celny. Komu się to wynajęcie opłaca (link do www)? Przede wszystkim tym interesom, które posiadają zapotrzebowanie na dość krótki okres. Czasem tylko do wykonania pojedynczego przewozu. Ale nie tylko wówczas ma on uzasadnienie, bo zadłużanie kredytowe powinno być zawsze ostatecznym rozwiązaniem, z uwagi na wysokość rat kredytu.