Czy ma sens długoterminowy wynajem auta? Czy może lepiej skorzystać z leasingu? Sprawdź korzyści oraz wady obu opcji

Wynajem długoterminowy aut jest dość popularny w państwach zachodnich, zaś w naszym kraju już coraz częściej słychać o leasingu auta. Jednakże czy takie dwa pojęcia to jest to samo? Co różni leasing od takiego wynajmu i co będzie lepsze?

Wynajem długoterminowy samochodów to płatne korzystanie z auta na dłuższy okres czasu. Najemca w związku z tym deklaruje się płacić co miesiąc ustaloną kwotę za możliwość korzystania z auta. Dokładny zakres czasowy oraz inne ważne informacje są regulowane przez umowę, jaka zawierana jest między klientem a firmą, która udostępnia auto. Najczęściej podczas zawierania tego typu umowy, stawki będą lepsze dla klienta, który decyduje się na używanie auta w dłuższym czasie.

auto

Autor: GPS 56
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno okażą się korzystniejsze aniżeli dla klienta, jaki wynajmuje auto na kilka dni.

Jeżeli chcesz przeczytać coś naprawdę bardzo interesującego, sprawdź treść tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Podczas korzystania z samochodu, w czasie trwania tego typu umowy, najczęściej wypożyczalnia jest zobowiązana do przestrzegania kilku kwestii. Pierwsza z nich to stała opieka pojazdu. Znaczy to, że dla przykładu wymiana ogumienia na zimowe, niezbędny przegląd oraz serwis samochodu jest po stronie firmy, która udostępnia auto. Jakaś awaria oraz mająca z nią związek naprawa, również stoi po stronie, która udostępnia pojazd. Można wymienić i kolejne sprawy, jak ubezpieczenie auta lub załatwienie pojazdu zastępczego w razie jakiejś kolizji. We wszystkich tych sprawach firma, jaka odpowiada za wynajem długoterminowy aut zobowiązana jest do tego typu usługi – . Wynajęcie pojazdu na długi termin jest tańszą alternatywą wobec leasingu. Dzięki temu ma wciąż większe grono zwolenników w naszym kraju. Na pewno jest to coraz popularniejsza forma użytkowania samochodu w firmach, w jakich auto jest narzędziem pracy.

Oczywiście, iż jak auto jest intensywnie użytkowane, to potrzebuje okresowej wymiany. Dlatego też, tańszy niż leasing wynajem na długi termin, doskonale się sprawdza w takich firmach, gdzie auto cały czas powinno być sprawne. Koszty tego typu wynajmu zależne są od kilku czynników. Przede wszystkim, od tego o czym była mowa na początku tego artykułu, to znaczy im dłuższy okres wynajęcia pojazdu, tym jest to bardziej korzystne. Kolejnym czynnikiem będzie tu klasa samochodu, to znaczy im wyższa, tym większą ilość gotówki zapłacimy. Istotna jest również tak zwana kilometrówka, to znaczy im niższy limit będzie ustalony, tym cena będzie bardziej atrakcyjna.