Czy należy oszczędzać na oponach? kiedy zdecydować się na droższe a kiedy najtańsze.

Jest dużo argumentów, dla których jesteśmy w stanie zapłacić więcej mimo, że towar jest w zasięgu ręki w korzystniejszej cenie. Czasami jesteśmy gotowi zapłacić więcej, gdyż mamy nadzieję, że nasz produkt będzie wart swej ceny. Głównie hurtownia opon klasyfikuje na trzy klasy: budżetową, o średniej cenie, premium.

To usystematyzowanie jest odzewem na pragnienia kierujących. Nabywając opony z danych grup możemy oczekiwać różnego poziomu osiągów, jakości i żywotności. Nie musimy się niepokoić, że tanie opony dużych producentów kojarzy się z jakimkolwiek zagrożeniem. Ogumienie klasy najdroższej wyróżniające się wysokim nakładem początkowym zakupu, mogą okazać się lepszym zakupem biorąc pod uwagę ogólny wydatek użytkowania.
Opona, felga
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Opracowane innowacje wykorzystywane są przede wszystkim w oponach klasy premium. Niezwykle istotną częścią ceny są koszty marketingu i wydatki na reklamy. Klasa najtańsza dedykowana jest dla pojazdów segmentu miejskiego, dla kierowców o spokojnym stylu jazdy, pokonujących umiarkowane ilości kilometrów, zazwyczaj w miastach. Ogumienie klasy średniej przeznaczone są dla przeciętnego kierowcy, który oczekuje zwyczajnego poziomu osiągów. Proponowany przez nie poziom osiągów i trwałość zapewnia satysfakcję jeżdżenia zarówno w mieście, jak i na trasie. Zazwyczaj mówi się, że opony zimowe tej klasy to pomyślny kompromis ceny i jakości. Opony klasy najwyższej to gwarancja jakości i osiągów.Są to produkty najlepiej punktowane przez wytwórców. takich oponach stosuje się najbardziej rozwinięte sposoby, najlepsze surowce i techniki produkcyjne. Stając przed wyborem należy przemyśleć, jakiego rodzaju ogumienie potrzebujemy. Opona musi być dopasowana do klasy pojazdu. Następnym podstawowym składnikiem jest sposób jazdy kierowcy i jego oczekiwania. Jeśli kierowca lubi jeździć dynamicznie i z dużą prędkością to kupno opon klasy budżetowej będzie niewłaściwe. Wybierając opony w sklepie np Netcar kierujmy się również tym, czy będziemy jeździć zwłaszcza w trasie, czy w mieście oraz jak duże przebiegi będziemy pokonywać . Zawsze pamiętajmy o tym, że ogumienie odgrywa istotną rolę w zakresie bezpieczeństwa na drodze.
Tags: