Czy tradycyjna reklama jest jeszcze warta uwagi? Ależ oczywiście, należy jednakże zdecydować się na najbardziej skuteczną promocję

Być może spora ilość osób ma szczerze dość, gdy słyszy hasła w stylu, że reklama jest dźwignią handlu i że powinniśmy się reklamować. Być może wiele osób uważa to za coś zwyczajnego, coś oczywistego, co nie warto przypominać, więc zamiast działać zostają z tą wiedzą…

reklama na ścianie budynku

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
To może paradoks, lecz sama wiedza na dany temat to jeszcze nie działanie, które może przerodzić się w coś wymiernego i konkretnego. Powinniśmy działać, ponieważ tylko tak będziemy w stanie mówić o wymiernych korzyściach. Na początek korzystnie poznać najbardziej udaną z tradycyjnych reklam.

W dzisiejszych czasach na pewno przoduje reklama (zobacz sprawdź serwis) w internecie – tak wieszczą znawcy branży, lecz czy to prawda? No właśnie nie do końca, gdyż żyjemy w rzeczywistości, w której wszędzie widoczne są reklamy, czy to w wersji internetowej, czy normalnej. I jak widać, reklama tradycyjna z pewnością nie skończy się tak po prostu, ponieważ ma za dużą siłę oddziaływania, co oznacza, że w sposób niezwykle skuteczny wpływa na potencjalnych kontrahentów.

Źródło artykułu: agencja reklamowa Kraków

Na przykład taka reklama na budynkach, czy jesteśmy w stanie wymyślić coś prostszego, a jednocześnie tak genialnego i przekonującego. Budynki widać wszędzie, to filary miasta bez których nie da się zwyczajnie funkcjonować. W jednym miejscu są bardziej dostrzegalne niż w pozostałym, te w centrum są faktycznie na wagę złota, bo możemy dzięki temu dotrzeć z naszym przekazem do rzeczywiście wielu osób. Czasami też istotne są budynki, jakie znajdują się przy wylocie z miast, bo w takich miejscach jest duży ruch samochodowy. Wielu kierowców, którzy wjeżdżają do miasta lub z niego wyjeżdżają są w stanie zobaczyć daną reklamę.

reklama na billboardzie

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Zdają sobie z tego sprawę również twórcy reklamy, jak i właściciele tych nieruchomości, z tego względu walka o jak najbardziej korzystną stawkę czasem jest dość intensywna. To oznacza, że jedna, jak i druga strona stara się uzyskać jak najwięcej, czyli twórca reklamy, jak najbardziej korzystną cenę, a właściciel budynku – wręcz przeciwnie, podbija stawkę, ponieważ wie, jaką wartość ma określone miejsce. Można więc powiedzieć, że choć reklama w internecie jest niezwykle korzystna, tak reklamy na budynkach od lat cieszą się niezmienną popularnością, a co najważniejsze przynoszą|gwarantują efekty i wymierne korzyści. Stąd nie powinniśmy rezygnować z tradycyjnych form reklamy, jak reklama na budynku. Taka decyzja może nas zbyt wiele kosztować.