Czym jest laweta, do czego ona funkcjonuje i jak może ona wyglądać?

Od dołączenia należącego do nas kraju do Unii Europejskiej upłynęło już kilkanaście wiosen, wszakże nie znaczy to, iż widok zamieszczonego na specjalnej przyczepce rozbitego samochodu jest widokiem rzadkim.

Tego typu (przyczepka zabudowana) to znakomity wariant na transport różnorodnych aut wręcz na dłuższe odległości.
Jest ona używana również przez specjalistyczne firmy z branży samochodowej w celu transportowania samochodu do zakładu po jakiejś stłuczce na drodze. Tego typu laweta może być ponadto uzupełniona w tzw.

Jeżeli dalej ciekawi Cię to zagadnienie, to odwiedź witrynę (www.magazynauto.pl/testy/cztery-kompaktowe-kombi-porownanie,aid,789) a tu z pewnością uzyskasz mnóstwo informacji na przedstawiany wątek.

wyciągarkę, czyli zwijany elektronicznie łańcuch, jaki w znaczący sposób ulepsza między innymi wciąganie auta na lawetę. Warto także dodać, że tego typu laweta mogłaby być albo samą przyczepą lub kompletnym autem. Tak czy też w inny sposób służy właśnie do przewiezienia uszkodzonych samochodów. Czy wszakże jest ona używana wyłącznie do przewozu samochodów powypadkowych? Oczywiście, iż nie. Używa się ją również do tak zwanego ciągnięcia specjalistycznego, zatem tego typu, jakie tyczy się takich pojazdów jak ciężarówki.

wnętrze

Autor: Herbert Shin
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym laweta mogłaby również zostać spożytkowana w celu przewiezienia przykładowo surowców konstrukcyjnych. Warto również dopowiedzieć, że są wszelakie typy tego typu przyczep.

Do przewożenia większej ilości aut stosuje się lawety piętrowe, zatem tego typu mechanizmy, jakie mogłyby pomieścić bardziej znaczącą liczbę transportowanych samochodów jednocześnie. Jeśli interesuje Cię tego typu laweta pamiętaj, iż możesz ją prędko znaleźć przykładowo w Sieci.