Czym kierować się, aby móc przesyłać jak najtaniej przesyłki kurierskie? – pożyteczne informacje

Współpraca ze sprawnie działającą firmą kurierską to podstawa, szczególnie wówczas, gdy w naszej działalności stosujemy produkty, które muszą być eksportowane bądź importowane z innych krajów. Wówczas bezproblemowa wymiana między państwami jest konieczna. Czym kierować się, aby móc wysyłać tanio przesyłki kurierskie?

Międzynarodowe przesyłki kurierskie

Autor: Ninian Reid
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście na początku szczegółowo przeanalizujmy, jakie mamy potrzeby. Chodzi o to, by odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: jak ciężkie będą paczki do wysyłki? Gdzie finalnie mają być dowiezione? Czy możemy zająć się samodzielnie pakowaniem paczek, czy to zadanie trzeba będzie zostawić firmie zewnętrznej? Czy wiemy ile płaci się za opłaty celne i jakich będziemy potrzebowali dokumentów?

To są oczywiście jedne z licznych pytań, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, zanim zaczniemy szukać wyspecjalizowanej firmy kurierskiej, jednakże od odpowiedzi na nie zależeć będzie jej wybór. Nie każda firma tego typu dostarczy nasze przesyłki w docelowe miejsce, nie każda także zaoferuje dodatkowe usługi typu pakowanie czy magazynowanie . Dlatego na wstępie zróbmy gruntowne rozeznanie naszych potrzeb, a następnie szukajmy firmy, która będzie w stanie je zaspokoić.

Poszukując najlepszej firmy przewozowej pamiętajmy też, że poza tym, żeby było tanio i skutecznie, powinniśmy mieć także możliwość ciągłej kontroli nad przewożonymi paczkami – powinniśmy mieć możliwość weryfikowania na bieżąco, gdzie aktualnie znajdują się transportowane przesyłki międzynarodowe.

Najlepsze firmy umożliwiają sprawdzanie statusu nie tylko przez internet, ale również przez telefon – wysyłają na przykład informacje sms o statusie zamówienia. Powinniśmy więc mieć możliwość bezproblemowego zarządzania swoimi paczkami i móc otrzymywać informacje gdzie się znajdują.

Firm kurierskich jest obecnie dużo, jednak nie każda z nich to firma o charakterze międzynarodowym, która oferuje kompleksowy pakiet usług – od odebrania przesyłek, po ich zapakowanie, magazynowanie, transport i dowiezienie na miejsce .

Powstała autorska strona internetowa (10lombard.pl/) – kliknij w podany link, poczytaj artykuł i zostaw proszę swój komentarz. Będziemy usatysfakcjonowani.

Transport międzynarodowy wymaga większych nakładów pieniężnych i logistycznych, dlatego zanim podejmiemy stałą współpracę z tego typu firmą, precyzyjnie zweryfikujmy jej ofertę i rozwiązania, które gwarantuje klientom.