Dla kogo organizowane bywają licytacje samochodów powypadkowych?

W branży Motoryzacyjnej mogą działać spółki, które zajmują się kupowaniem uszkodzonych pojazdów od np. największych firm leasingowych, wypożyczalni, flot samochodowych czy też nawet bezpośrednio od producentów.

Dokumenty spięte klipsem

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Mogą to być auta pasażerskie czy pół-ciężarówki i naturalnie także bardziej znaczące pojazdy.
aukcje samochodów powypadkowych

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Krajowe prawo pozwala, żeby każdy pojazd, niezależnie od jego stanu technicznego, mógł zostać zarejestrowany oraz ubezpieczony. W związku z tym, podobnie przedstawia się sprawa późniejszej odsprzedaży każdy samochód może być odsprzedany, bez względu na to, czy nadaje się do jazdy w aktualnym stanie czy nie. Osoba, która ma do zaoferowania auto powypadkowe, ma w tego typu okoliczności dwa wyjścia: albo odsprzedać samochód w całości lub na pojedyncze elementy. W pierwszym przypadku, pojazdy powypadkowe, jakie mimo wad, wciąż posiadają jakąkolwiek wymierną wartość, bardzo często mają nowego nabywcę. Sprawą jest zaledwie uzgodnienie adekwatnej opłaty.

Na rynku motoryzacyjnym znaleźć można mnogie spółki, które skupują, a potem oferują samochody powypadkowe oraz wraki samochodowe. Służą do tego między innymi aukcje samochodów powypadkowych.

Gdy fascynują Cię ciekawe informacje i poszukujesz ich na konkretny wątek, kliknij w nasz odnośnik (http://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/audi/r8). Tam wyszukasz niezbędne informacje.

Należy mieć na baczeniu, iż sprzedając samochody powypadkowe nie otrzyma się dużo funduszy, jednak jest to wyjście, które pozwala pozbyć się niepotrzebnego samochodu oraz co się z tym wiąże, także opłat związanych z przymusem jego ubezpieczenia.

Istotne jest, by właściwie sporządzić umowę kupna-sprzedaży samochodu, na której znajdą się dokładne dane nabywcy oraz sprzedającego, a po sprzedaży auta niezwłocznie zgłosić ten fakt w odpowiednim wydziale komunikacji i w towarzystwie ubezpieczeniowym. Pozostałymi słowami to zwykła procedura, którą należałoby przeprowadzić po sprzedaży swego auta.