Dlaczego opłaca się oddać do regeneracji zużytą turbosprężarkę?

Historia turbodoładowania jest prawie tak rozwlekła, jak historia silnika benzynowego. Początkowa turbosprężarka oferowała ograniczone zastosowanie, była wykorzystywana jedynie do bardzo dużych silników, takich jak silniki w okrętach.

W przemyśle motoryzacyjnym proces turbodoładowania rozpoczął się razem z silnikami ciężarówek. Od tamtej pory krok po kroku zaczęło się wykorzystywanie tego procesu do biznesu samochodowego.

Popularność turbosprężarek w osobówkach wzrastało, dlatego że poprawiała się ich jakość, a wydzielanie spalin widocznie spadała (czytaj).

Ciekawi Cię, jakie były autorskie źródła (https://btune.pl/projekty/)? Zatem muszę zaprosić Cię, byś zalogował się na moją świeżą stronę. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Dziś turbodoładowanie napędów spalinowych przede wszystkim nie bywa rozpatrywane pod kątem wydajności, a wiąże się z widocznym zmniejszeniem spalania benzyny, a to w konsekwencji przyczynia się do ograniczenia zanieczyszczenia przyrody. Podobnie ma się to jeśli przyjrzymy się sytuacji ciężarówek. Dlatego tak ważne bywa, by turbosprężarka była zawsze działająca. W przypadku uszkodzeń, których nie sposób uniknąć, obowiązkowa bywa regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego. To niemały wydatek, jednak dużo bardziej opłacający się niż zamiana starej sprężarki na całkowicie nową. Nie dziwi więc, iż fachowców kształcących się wyłącznie w turbosprężarkach istnieje tak wielu.

samochód BMW

Autor: Tom
Źródło: http://www.flickr.com

Aby bez trudu zrozumieć zastosowanie turbosprężarek oraz tego jak ważna jest regeneracja turbosprężarki auta ciężarowego, warto zrozumieć tę mechanikę oraz zapoznać się z metodą spalania paliwa w jednostce napędowej.

Omawiany wątek okazał się dla Ciebie zajmujący? To przekonaj się sam (http://www.grosel.pl/kontakt/), że pozostałe witryny również zawierają podobne dane, które wciągną Cię całkowicie.

Aktualnie, najmocniej popularne i znane są silniki czterosuwowe. Cykl roboczy tego typu jednostki napędowej przepracowywany w trakcie dwóch obrotów wału korbowego składa się z następujących suwów: ssania, kompresowania, dekompresji i wydechu, czyli wydzielania spalin.

Taka łatwa metoda funkcjonowania jednostki napędowej dostarcza różne możliwości ulepszania jego mocy, poprzez: zwiększenie pojemności skokowej, czy zwiększenie prędkości obrotowej. Znając te łatwe zasady regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego nie jest niczym trudnym – .