Dobre metody na wygłuszenie auta – sprawdź na ten temat więcej

Wielu kierowców poszukuje sposobów na skuteczne wygłuszenie samochodu. Komfort w momencie jazdy może być mniejszy przez zbyt głośno działający silnik, trzaskające przy zamykaniu drzwi samochodu, odgłosy kół w trakcie jazdy czy różne przedmioty transportowane w bagażniku. Przeszkadzać może także dźwięk nalewanego do baku paliwa czy głośno pracujące wycieraczki, mocno pocierające szyby, które przy okazji pracy mogą je zarysowywać. Jeśli chodzi o wycieraczki wystarczy wymienić w nich uszczelki czy też trochę poluzować połączenia między nimi, aby swobodniej się poruszały i tak bardzo nie pocierały mocno szyb.

Natomiast paliwo przedostaje się do baku przez węża, który może być po prostu dodatkowo uszczelniony i wyposażony w warstwę zagłuszającą, za sprawą której nie będzie słychać w aucie dźwięków lejącego się paliwa.

Pragniesz poznać także inne pokrewne artykuły, ale nie wiesz, w którym miejscu je znaleźć? Spokojnie – zobacz więcej w tej treści (http://www.magazynauto.pl/uzywane/vany-z-przesuwnymi-drzwiami,aid,903).

Mogłoby się wydawać, że tego rodzaju dźwięk słyszalny zwłaszcza na stacji paliw nie powinien nikomu przeszkadzać, niemniej dla osób nadwrażliwych czy małych dzieci nawet taki dźwięk może być bardzo drażniący. Jeszcze bardziej mogą przeszkadzać w czasie jazdy dźwięki przedmiotów transportowanych w bagażniku, które uderzają o siebie i ocierają o jego brzegi – dowiedz się więcej o serwisie

samochód

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o bagażnik skuteczne są jak najbardziej domowe sposoby na wygłuszenie auta. Dno bagażnika możemy wyłożyć kocem, a dopiero na nim rozłożyć torby podróżne czy reklamówki z zakupami. Można też wyposażyć bagażnik w różne pasy, podobne do pasów bezpieczeństwa, którymi będziemy przypinać przewożone przez nas rzeczy, dzięki czemu nie będą się one przesuwać i ocierać o siebie. dywaniki do bagażnika może być też wygłuszony poprzez wykorzystanie samoprzylepnych, dedykowanych uszczelek, zamieszczanych od strony pasażerów – zerknij . W ten sposób nie będziemy musieli słuchać podczas jazdy różnych hałasów dochodzących z bagażnika, a przy okazji transportowane przez nas przedmioty będą dobrze chronione.

Inną zmorą kierowców są trzaskające przy zamykaniu drzwi, a tymczasem nierzadko wystarczy je nasmarować, żeby wygłuszyć trzaski pojawiające się przy zamykaniu. Nie będą one musiały być także tak mocno zamykane jak do tej pory, jeżeli będą naoliwione, a do tego jeszcze wyposażymy je w nowe uszczelki.