Dokumenty związane z wywozem produktów w UE

Odkąd polska weszła w poczet Unii Europejskiej, niezwykle dużo czynników zmieniło się w tym państwie. Przez cała dekadę miał miejsce systematyczny rozwój ekonomiczny, rodacy otwierali coraz to kolejne firmy, ale przede wszystkim rozpoczęli kooperację z inwestorami z Europy Zachodniej.

Jeśli posiadasz firmę, która sprzedaje własne wytwory na obszarze Unii, musisz dopełnić określonych formalności.
Bardzo ważnym dokumentem jest deklaracja intrastat wywóz dóbr monitorująca. Została ona wprowadzona kilka lat wcześniej żeby ułatwić życie nie tylko urzędom celnym ale i wszystkim biznesmenom. Zastąpiła ona przecież kilka dodatkowych papierów, które trzeba było pieczołowicie wypełniać za każdym razem, gdy udawaliśmy się z towarem zagranicę. Będzie to o tyle ważne w Polsce, że jest ona początkowym krajem od wschodu, który znajduje się na terenie UE i ma kontrolowaną granicę, m.in. z Białorusią.
deklaracja intrastat wywóz

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Wysyłanie intrastat może wydawać się nieskomplikowaną czynnością, jednak tylko w przypadku niewielkiego obrotu towaru. Natomiast firmy, które większość dobry wywożą zazwyczaj zagranicę, nierzadko potrzebują pomocy w tym zakresie. Jeżeli sam jesteś w takiej sytuacji, powinieneś zatrudnić firmę, która fachowo wypełni deklarację intrastat w twoim imieniu. Zadba o poszczególny element dokumentacji, zaniesie go do biura celnego, ty tym nie będziesz potrzebował się przejmować.

W zalewie otaczających nas tekstów niełatwo jest znaleźć rzeczywiście pomocne informacje. Dlatego jeśli ciekawi Cię taki artykuł, to koniecznie zobacz rekomendowane info (https://www.scootive.pl/hulajnoga-czesci/141-zaciski).

W każdym, większym mieście w kraju znajdziemy odpowiednią kompanię, z jaką będzie można rozpocząć kooperację w tym zakresie.

Koordynując własną firmę musimy liczyć się z faktem, że będziemy potrzebowali w niej przestrzegać licznych formalności.

Szczególnie, jeśli podstawą naszego interesu jest handel zagranicą, na terenie UE. Wówczas należy pamiętać o deklaracji intrastat, dokumencie, który pozostawia się w urzędzie celnym.