Domki ogrodowe to coś, o czym marzy każde z dzieci. Jakie istnieją rodzaje domków i jaki warto kupić?

Każde z dzieci marzy o swoim domku w ogrodzie. Miło w nim spędzać czas, bawić się, zapraszać koleżanki i kolegów. To świetne miejsce na to by się schować, a właśnie to przecież okazuje się ważne dla wielu naszych pociech. Domki ogrodowe cieszą się dużą popularnością, zostaje natomiast pytanie, jaki rodzaj domku wybrać? Jakie mamy domki dla dzieci?

pojazdy dedykowane dla dzieci

Autor: Maria Eklind
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś taki domek był marzeniem dla każdego dziecka. Tak samo wyglądało to z innymi zabawkami, dla chłopców pojazdy dla dzieci , dla dziewczynek – zabawka Barbie . Niemniej, na domek mogli pozwolić sobie niektórzy rodzice. Żeby taki domek samemu wykonać rodzic musiał posiadać zdolności, by domek nie stwarzał zagrożenia a do tego był atrakcyjny. Obecnie możemy kupić tego typu domek, a asortyment jest ogromny. Ceny zależne są od wielkości domku, jak i wykorzystanych materiałów czy konstrukcji..

Najtańszy domek można już kupić za około 300 zł, jeżeli natomiast chcielibyśmy bardziej profesjonalny z różnymi udogodnieniami, to przygotujmy się na 2000 zł. Nie kupujmy bardzo taniego modelu, gdyż wtedy zaoszczędzimy tylko na bezpieczeństwie, a na takich rzeczach przecież nie można oszczędzać.

Domek dla najmłodszych może mieć różnorodną wielkość, zależy to od ilości dzieci, które będą się w nim bawić. Dla najmłodszych, od 1 do 3 lat dobre będą domki o minimalnych gabarytach, to znaczy 100x100x100 centymetrów. Dzieciom starszym, od 3 lat lepiej już zapewnić bardziej komfortowe warunki, nadają się te o wymiarach 150x150x150 centymetrów. Jeszcze większe dzieci powinny mieć domek wielkości 200x200x170 centymetrów. Rzecz jasna, rozmiar domku jest kwestią względną, ale sprawdza się jednak zasada, iż im więcej miejsca, tym wygodniej.

Okazałe domki mają przynajmniej parę metrów długości oraz szerokości. Decyzja natomiast nie zależy tylko od potrzeb dzieci, ale również od powierzchni ogrodu jak i kosztów. Domek możemy połączyć z istniejącymi już elementami, jak piaskownica albo plac zabaw. Do domków możemy dokupić dodatkowe akcesoria, jak mebelki dla dziecka. Pamiętajmy, iż najważniejsze są przede wszystkim kwestie bezpiecznego użytkowania.

Masz ochotę przeczytać inne tego rodzaju obfite w informacje artykuły? Jeżeli tak, to zobacz ofertę na witrynie (https://www.kamieniarstwo.pl/sprzedaz-hurtowa-plyt/), która bez cienia wątpliwości posiada wartościowe dane!

Kupowany domek musi posiadać certyfikaty bezpieczeństwa. Mimo to, zawsze należy się upewnić czy konstrukcja nie posiada pęknięć, jakichś odstających elementów albo ostrych krawędzi.