Druk, od czasu wynalezienia, stał się nadzwyczaj popularny

Dlaczego? Zazwyczaj przez wzgląd na fakt, że dzięki niemu książki stały się o wiele bardziej dostępne dla normalnego człowieka. Aktualnie drukuje się jednakże nie tylko słowo pisane, ale również plakaty, ulotki lub obrazy. Możliwości jest faktycznie sporo, z czego klienci skwapliwie korzystają. Powstało więc dużo technik druku, na przykład druk 3D, jaki w ostatnich latach robi na światowym rynku rzeczywiście furorę. Jedną z najbardziej znanych metod jest sitodruk. Na czym on polega?

Prasa drukarska

Źródło: http://www.sxc.hu
Sitodruk, jak sama nazwa sugeruje, bazuje na specjalnej siatce, przez której oczka przepuszczana jest farba. Siatka jest wyposażona w określony szablon wydruku i rozciągana na specjalnej ramce. Ten rodzaj druku wykorzystywany jest zarówno w przypadku wydruków na powierzchniach płaskich, przykładowo na koszulkach, jak także na powierzchniach okrągłych. Dlaczego sitodruk odznacza się tak dużym zainteresowaniem? Z reguły ze względu na fakt, że może być wykorzystany na podłożach o różnym kształcie oraz zapewnia znakomitą jakość wydruków. Powszechnie sitodruk jest używany też do wykonywania nadruków na płytach CD, a nawet na balonach (całkiem pomocna strona, warto zajrzeć na

Początkowo, maszyny do sitodruku Polacy byli zmuszeni nabywać u producentów zagranicznych, aktualnie jednak na lokalnym rynku działa dużo przedsiębiorstw które zajmują się ich produkcją i dystrybucją. Są one coraz bardziej zaawansowane technicznie, tym samym pozwalają na druk wielkoformatowy, w różnych kolorach.

Ten artykuł, który na tej stronie posiadamy, jest bardzo interesujący, ale warto ponadto zobaczyć zbliżone wiadomości – więcej pod wskazanym adresem.

Maszyny kupić można również na serwisach aukcyjnych. Najczęściej, towarzyszą im wszystkie konieczne akcesoria.

Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które mają ograniczone preparaty bakteriobójcze finansowe, jest zakup używanych maszyn do sitodruku, które często są w satysfakcjonującym stanie technicznym. Mogą posłużyć tym drukarniom, które dopiero zaczynają własną działalność, w związku z tym nie mają możliwości wydać istotnej kwoty na kupno wymaganych maszyn. Rzecz jasna, zanim podejmie się ostateczną decyzję najpierw trzeba zapoznać się z ich stanem technicznym, by mieć gwarancję, że maszyny są warte swojej ceny i faktycznie posłużą przez dość długi czas (przykładowo niezbędny do zarobienia pieniędzy).