Drukowanie plakatów – to tak naprawdę wcale nie tak łatwe. Do jakiej drukarni pójść, by było wykonane jak najlepiej?

Teraz nieomal wszyscy posiadają swoją drukarkę. Stała się ona w zasadzie niezbędnym urządzeniem, bez jakiego ani rusz. Niekiedy jednak trafia się, iż mamy do zrealizowania zadanie, jakiemu nasze domowe urządzenie nie podoła, takie jak na przykład drukowanie plakatów. Typowe drukarki, których używają przeciętni użytkownicy, obsługują jedynie format A4. Kiedy zatem potrzebujemy obrazu czy tekstu umieszczonego na większej powierzchni, powstaje problem, jaki musimy rozwikłać.


filmy
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże nie jest on zbytnio skomplikowany. Wystarczy, że udamy się do w pobliżu zlokalizowanego punktu ksero, a na pewno będzie nam tam zaproponowana usługa taka jak drukowanie plakatów. (http://gondor.pl/blog/druk-cyfrowy-co-to.php) Tego typu miejsca tworzą się w ostatnich latach jak grzyby po deszczu, tak samo w większych miejscowościach, jak Warszawa, jak też nieco mniejszych. Korzystają z nich wielokrotnie studenci – lecz nie tylko. Również inni ludzie, którzy potrzebują czasem wydruku wyższej jakości czy też kopii jakiejś książki, pójdą do punktu kserograficznego.

Jak jednak w niniejszym gąszczu znaleźć miejsce, gdzie zaproponowana nam zostanie usługa faktycznie wysokiej jakości? Nade wszystko nie kierujmy się tylko ceną. To oczywiste, że jest ona istotna, szczególnie, że druk w kolorze oraz dużym formacie to zazwyczaj duży koszt, który nasz domowy budżet może dość mocno odczuć. Lecz przecież chcemy chyba, żeby nasz plakat był wyraźny i prezentował się ładnie? Zróbmy więc rozeznanie pod względem finansowym, uwzględniając ponadto rzecz jasna nasze miejsce zamieszkania (Warszawa będzie na pewno kosztowniejsza aniżeli Rzeszów), ale nie czyńmy z tego jedynego kryterium. Nie jest warto zamawiać całego nakładu od razu. Sprawdź nowy wpis: gondor.pl/.


przykładowe plakaty
Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com
Zawsze najpierw poprośmy o wydruk próbny. Jeżeli potrzebujemy 100 plakatów, i tak rozpocznijmy od jednego. Skontrolujmy, w jaki sposób będzie się on prezentował, czy właściwie wyjdzie na konkretnym formacie, czy kolory będą dobrze wyglądały oraz czy nic się nie rozmaże. Nie kupujmy kota w worku, zbadajmy, czy to za co mamy zapłacić w pełni nas zadowala. Nie zapominajmy, iż estetyka i jakość tego, co pokazujemy innym, w pewien sposób mówmy o nas. Wystawmy sobie zatem jak najlepsze świadectwo.