Drukowanie plakatów – to jednak wcale nie takie proste. Do jakiej drukarni pójść, by było wykonane właściwie?

Teraz praktycznie wszyscy posiadają swoją drukarkę. Stała się ona w zasadzie nieodzownym sprzętem, bez jakiego ani rusz. Czasem jednak przytrafia się, że mamy do zrealizowania zadanie, któremu nasz domowy sprzęt nie da rady, takie jak np. drukowanie plakatów. Typowe drukarki, których używają przeciętni użytkownicy, obsługują jedynie format A4. Kiedy zatem potrzebujemy obrazu lub tekstu umieszczonego na większej powierzchni, pojawia się problem, który jesteśmy zmuszeni rozwikłać.

filmy

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nie jest on zbytnio skomplikowany. Starczy, że wybierzemy się do niedalekiego punktu ksero, a z pewnością będzie nam tam zaoferowana usługa taka jak drukowanie plakatów. Tego typu miejsca tworzą się w ostatnich latach jak grzyby po deszczu, tak samo w większych miastach, jak Warszawa, jak i trochę mniejszych. Korzystają z nich wielokrotnie studenci – ale nie jedynie. Również inni ludzie, którzy potrzebują niekiedy druku wyższej jakości czy też kopii jakiejś książki, udadzą się do punktu kserograficznego.

Jak jednak w niniejszym gąszczu wyszukać miejsce, w którym zaoferowana nam zostanie usługa rzeczywiście dobrej jakości? Przede wszystkim nie kierujmy się wyłącznie ceną. To oczywiste, iż jest ona ważna, szczególnie, że wydruk w kolorze oraz dużym formacie to najczęściej duży koszt, jaki nasz domowy budżet może dość mocno odczuć. Lecz przecież chcemy chyba, by nasz plakat był wyraźny i prezentował się ładnie? Zróbmy więc rozeznanie pod kątem finansowym, uwzględniając przy tym rzecz jasna nasze miejsce zamieszkania (Warszawa będzie na pewno droższa aniżeli Rzeszów), lecz nie czyńmy z tego jedynego warunku.

Odnajdziesz w tym miejscu naprawdę szczegółowe omówienie (https://www.leaderlogistics.pl/uslugi/transport-krajowy/) takiego tematu, zatem trzeba je dokładnie przeczytać. Poznasz wtedy dużo wartościowych informacji.

Nie jest warto zamawiać całego nakładu od razu. Zobacz nowy wpis.

przykładowe plakaty

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com

Zawsze najpierw prośmy o wydruk próbny. Jeżeli potrzebujemy stu plakatów, i tak rozpocznijmy od jednego. Skontrolujmy, jak będzie się on prezentował, czy odpowiednio wyjdzie na pożądanym formacie, czy barwy będą dobrze wyglądały oraz czy nic się nie rozmaże. Nie zakupujmy kota w worku, zbadajmy, czy to za co mamy płacić całkowicie nas satysfakcjonuje. Pamiętajmy, że estetyka oraz jakość tego, co pokazujemy innym, w pewien sposób świadczy o nas. Wystawmy sobie w związku z tym jak najlepsze świadectwo.