Dyski SSD, a dane zawarte w chmurce – czyli, jakim miejscu najlepiej przechowywać dane.

Co to są dyski SSD? Jakiego typu jest różnica pomiędzy nimi a tak zwaną „chmurką”? Tych wszystkich rzeczy oraz jeszcze więcej dowiecie się, odczytując nasz felieton!
Dyski SSD, to tak naprawdę „Napęd półprzewodnikowy”, a więc tak zwane urządzenie pamięci masowej, które utrzymuje w sobie informacje z pomocą pamięci Flash.

Dysk SSD (z angielskiego nazywany „solid-state drive”) bywa przenośnym dyskiem Twardym, którego w każdejwe wszystkich chwili można podłączyć i odłączyć od laptopa, oraz nosić ze sobą pełna oferta na . Istnieje możliwość pomieścić na daną chwilę nawet do jednego terabajta, ale ich kwota jest ogromna w porównaniu do Dysków SSD. Ich pojemność może osiągnąć do dwóch terabajtów ale ich cena jest znacznie bardziej niska aniżeli pendriva. Istnieją jednakże jeszcze innego typu metody utrzymywania danych, poza dwiema wyżej wymienionymi, a jest to…
restauracja

Autor: Barka Tumska
Źródło: Barka Tumska

książka

Autor: Reebok
Źródło: Reebok
Dane w Chmurze są w obecnych czasach niewiarygodnie poręcznym metodą, aby utrzymać jakieś informacje nie zrzucając tych informacji poza laptop – wszystko zatrzymuje się w pamięci Sieci w internecie. Powstało kilka alternatyw chmurek, ale chyba najmocniej popularna w tej chwili jest chyba Google (zobacz pozycjonowanie stron) Drive, którą dostajemy, gdy zakładamy konto email na Google Chrome. najpopularniejszym wydaje się być Chmurka Onedrive, zazwyczaj mieszana razem z Chmurką Skydrive nasze dane w chmurze. Często możemy także spotkać Chmurkę o nazwie Dropbox. Warto zapamiętać, że przy wrzuceniu informacji na Chmurę, możemy je przeglądać i co więcej – Używać ich z każdego miejsca na świecie.

Porównując – Dyski (zobacz https://www.destroy.pl/niszczenie-dyskow-twardych/) SSD bywają formą namacalną, którą mamy możliwość nosić z sobą wewnątrz kieszonki, tymczasem Chmurka to informacje, które odnajdziemy wyłącznie logując się na jakimś urządzeniu z dostępem do internetu. Co bywa wspanialsze? Pozostawiamy to waszej Osobistej ocenie.