Dyski SSD, a dane zawarte w chmurce – czyli, jakim miejscu najlepiej przechowywać dane.

Co to są dyski SSD? Jakiego typu jest różnica pomiędzy nimi a tak zwaną „chmurką”? Tych wszystkich rzeczy oraz jeszcze więcej dowiecie się, odczytując nasz felieton!
Dyski SSD, to tak naprawdę „Napęd półprzewodnikowy”, a więc tak zwane urządzenie pamięci masowej, które utrzymuje w sobie informacje z pomocą pamięci Flash.

Dysk SSD (z angielskiego nazywany „solid-state drive”) bywa przenośnym dyskiem Twardym, którego w każdejwe wszystkich chwili można podłączyć i odłączyć od laptopa, oraz nosić ze sobą pełna oferta na . Istnieje możliwość pomieścić na daną chwilę nawet do jednego terabajta, ale ich kwota jest ogromna w porównaniu do Dysków SSD. Ich pojemność może osiągnąć do dwóch terabajtów ale ich cena jest znacznie bardziej niska aniżeli pendriva.

Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie interesujący i masz ochotę poznać większą ilość informacji na przedstawiany temat, to pojawiła się oryginalna wiadomość (https://libeli.pl/branze/transport-i-logistyka/), którą dobrze jest przeczytać.

Istnieją jednakże jeszcze innego typu metody utrzymywania danych, poza dwiema wyżej wymienionymi, a jest to…

restauracja

Autor: Barka Tumska
Źródło: Barka Tumska
książka

Autor: Reebok
Źródło: Reebok
Dane w Chmurze są w obecnych czasach niewiarygodnie poręcznym metodą, aby utrzymać jakieś informacje nie zrzucając tych informacji poza laptop – wszystko zatrzymuje się w pamięci Sieci w internecie. Powstało kilka alternatyw chmurek, ale chyba najmocniej popularna w tej chwili jest chyba Google (zobacz pozycjonowanie stron) Drive, którą dostajemy, gdy zakładamy konto email na Google Chrome. najpopularniejszym wydaje się być Chmurka Onedrive, zazwyczaj mieszana razem z Chmurką Skydrive nasze dane w chmurze. Często możemy także spotkać Chmurkę o nazwie Dropbox. Warto zapamiętać, że przy wrzuceniu informacji na Chmurę, możemy je przeglądać i co więcej – Używać ich z każdego miejsca na świecie.

Porównując – Dyski SSD bywają formą namacalną, którą mamy możliwość nosić z sobą wewnątrz kieszonki, tymczasem Chmurka to informacje, które odnajdziemy wyłącznie logując się na jakimś urządzeniu z dostępem do internetu. Co bywa wspanialsze? Pozostawiamy to waszej Osobistej ocenie.