Garść porad w jaki sposób najlepiej przygotować auto na okres zimowy

Każdego roku w mediach mówi się, że drogowcy zostali zaskoczeni przez nagłe nadejście zimy. Pierwsze opady śniegu są bardzo problematyczne dla każdego właściciela samochodu. Większa część kierowców do ostatniej chwili korzysta z opon letnich, ewentualne problemy tłumacząc potem nieodpowiednim dostosowaniem drogi przez ekipy za to odpowiedzialne.

Nierzadko tego rodzaju bagatelizowanie kwestii kończy się stłuczką lub poważniejszym wypadkiem. W przypadku, gdy wypadek był spowodowany zaniedbaniem kierowcy, firma ubezpieczeniowa ma prawo odmówić przyznania pieniężnego zadośćuczynienia. Jak twierdzą właściciele samochodów, główną przyczyną nieprzygotowania auta na zimę jest duża cena takiej usługi, nierzadko jednak jest to też zwykłe zaniedbanie (polecam).

Lepiej zapobiegać

ślady opon na śniegu

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Komplet ogumienia zimowego bywa sporym wydatkiem, szczególnie jeśli planuje się zakup nowego kompletu markowych opon – zobacz tu. Wiąże się to niekiedy z kosztem w okolicach tysiąca złotych. W sprzedaży istnieje dużo możliwości – można między innymi zdecydować się na opony używane, bądź bieżnikowane. Opony zimowe niejednokrotnie spotyka się w sklepach on-line, na stronach aukcyjnych i witrynach z ogłoszeniami. Umożliwia to bezpośrednie porównanie kosztów i znalezienie najbardziej korzystnej oferty. W bagażniku warto mieć ponadto przygotowany komplet łańcuchów i lewarek. Łańcuchy na opony nie są alternatywą dla zestawu opon na zimę, są w stanie jednak zapobiec wypadkowi w czasie pierwszych mrozów.

Inne dodatki na zimę

Skrobaczka do szyb należy do elementarnego wyposażenia każdego auta. Skrobanie wszystkich szyb Zabiera jednak dużo czasu, często więc używa się profesjonalnych środków chemicznych, które odmrażają szyby. Przed okresem zimowym warto kupić odmrażacz do zamków i trzymać go przy sobie (zostawienie go w schowku nie jest dobrym pomysłem).

Opisany temat napisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się ten opis. Daj nam znać – przejdź do serwisu (https://aristar.pl/dywaniki-bagaznikowe-basic/) .

Kierowcy posiadający pojazdy z napędem diesla powinni również pamiętać o posiadaniu specjalnego preparatu zapobiegającemu stężeniu paliwa w niedużych temperaturach. Ceny tych elementów najlepiej sprawdzić w internecie, akcesoria te mogą być tańsze, podobnie jak opony. Sklep internetowy jest dobrym miejscem na drobne zakupy, w szczególności większej ilości akcesoriów, kiedy to można dużo zaoszczędzić na wysyłce.