Gdy ulegniesz wypadkowi w Anglii

Pochodzisz z Polski? Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Ty, albo ktoś Ci bliski miał tam wypadek? Jeśli odpowiedzi na każde z tych pytań brzmi TAK, ten artykuł jest dla Ciebie. W czasie, kiedy tylu rodaków decyduje się układać sobie życie, lub tylko na nie zarabiać, za granicą, porady prawne w każdej kwestii z tym związanej są bardzo pożądane. Zwłaszcza jeżeli chodzi o uzyskiwanie odszkodowań po wypadkach, które zdarzyły się w pracy albo na drodze. Bo jak każdy wie wypadki się zdarzają, i to nierzadko.

wypadek

Źródło: www.morguefile.com

Wypadek drogowy

Wszędzie tam gdzie są ludzie oraz maszyny, przydarzają się też wypadki drogowe.

Jeśli ten tekst jest według Ciebie warty zainteresowania, to kliknij ten link! Zaprezentowane tam treści również Cię zainteresują – to bardzo użyteczne informacje (https://malowanielinii.com/)!

Statystyki tego typu wydarzeń co roku odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco niewielka liczba ofiar walczy o odszkodowanie za wypadek w Wielkiej Brytanii. Dzieje się tak z bardzo różnych powodów, obce państwo, język, różnice w regulacjach prawnych – wszystko to wzmaga odczucie zagubienia i „odpuszczenia” sobie walki o rekompensatę za wypadek drogowy w UK. Dlatego też przede wszystkim warto poznać swoje prawa w tej kwestii, by wiedzieć jak wygląda nasza sytuacja. Po pierwsze, jeżeli jesteś stroną poszkodowaną, to masz prawo ubiegać się o zadośćuczynienie finansowe za poniesione uszczerbki na zdrowiu lub straty materialne. Ważne jest też, by zaraz po wypadku wykonać następujące czynności:

Zdobić dane sprawcy innych innych uczestników zdarzenia. Wyjątkowo ważny jest, poza imieniem oraz nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny auta.

Bezsprzecznie należy poprosić świadków zdarzenia o dane kontaktowe!!! Mogą oni zaświadczyć przebieg wydarzeń, również Twoją niewinność!!!Warto również zrobić zdjęcia miejsca wypadku (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Trzeba również zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni i zgłosić się do lekarza, by zbadał oraz udokumentował ewentualne obrażenia. Jeżeli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, warto jest się skontaktować z odpowiednią firmą, która w naszym ojczystym języku wspomoże Cię poradą prawną oraz pomoże załatwić formalności.

Praca przy komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wypadek w pracy

Zatrudnienie dla Polaków w Anglii najczęściej jest związane z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni czy w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj pracy niesie ze sobą wyjątkowo duże ryzyko zagrożeń wypadkami. W UK za wypadek w pracy jest uważana sytuacja, gdy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które spowodowane zostały w czasie wykonywania obowiązków służbowych, tj. zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych albo podróży służbowych. W tego typu sytuacjach masz prawo starać się o wypłatę odszkodowania trzeba jednak przygotować następujące informacje:Sprecyzowaną datę oraz miejsce zdarzenia;Prawdopodobne okoliczności i przebieg wypadku;Dane osobowe i teleadresowe świadków;Zdjęcia miejsca zdarzenia (jeżeli to możliwe);Zaświadczenie lekarza o obrażeniach i dokumentację rekonwalescencji bądź też rehabilitacji;

Na następnym etapie procesu uzyskiwania odszkodowania także najlepiej nawiązać kontakt z właściwą instytucją.Gdzie szukać pomocy?

Nawet będąc za granicą masz możliwość skontaktować się z właściwymi ludźmi, którzy wspomogą Cię swoją wiedzą. Gdzie ich szukać??? Najlepiej jest użyć Internetu. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, przykładowo: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po chwili wyszukiwarka wyrzuci nam linki do portali odpowiednich instytucji, takich jak przykładowo Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.