Gdy ulegniesz wypadkowi w Anglii

Pochodzisz z Polski? Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Ty, albo ktoś Ci bliski miał tam wypadek? Jeśli odpowiedzi na każde z tych pytań brzmi TAK, ten artykuł jest dla Ciebie. W czasie, kiedy tylu rodaków decyduje się układać sobie życie, lub tylko na nie zarabiać, za granicą, porady prawne w każdej kwestii z tym związanej są bardzo pożądane. Zwłaszcza jeżeli chodzi o uzyskiwanie odszkodowań po wypadkach, które zdarzyły się w pracy albo na drodze. Bo jak każdy wie wypadki się zdarzają, i to nierzadko.

wypadek

Źródło: www.morguefile.com

Wypadek drogowy

Wszędzie tam gdzie są ludzie oraz maszyny, przydarzają się też wypadki drogowe. Statystyki tego typu wydarzeń co roku odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco niewielka liczba ofiar walczy o odszkodowanie za wypadek w Wielkiej Brytanii. Dzieje się tak z bardzo różnych powodów, obce państwo, język, różnice w regulacjach prawnych – wszystko to wzmaga odczucie zagubienia i „odpuszczenia” sobie walki o rekompensatę za wypadek drogowy w UK.

Masz chęć poznać prezentowany problem pod innym kontem? Jeżeli tak, to najlepszym sposobem jest kliknięcie w ten link. Tam zweryfikuj szczegóły (https://s-performance.pl/oferta/wylaczanie-adblue/).

Dlatego też przede wszystkim warto poznać swoje prawa w tej kwestii, by wiedzieć jak wygląda nasza sytuacja. Po pierwsze, jeżeli jesteś stroną poszkodowaną, to masz prawo ubiegać się o zadośćuczynienie finansowe za poniesione uszczerbki na zdrowiu lub straty materialne. Ważne jest też, by zaraz po wypadku wykonać następujące czynności:

Zdobić dane sprawcy innych innych uczestników zdarzenia. Wyjątkowo ważny jest, poza imieniem oraz nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny auta.

Bezsprzecznie należy poprosić świadków zdarzenia o dane kontaktowe!!! Mogą oni zaświadczyć przebieg wydarzeń, również Twoją niewinność!!!Warto również zrobić zdjęcia miejsca wypadku (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Trzeba również zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni i zgłosić się do lekarza, by zbadał oraz udokumentował ewentualne obrażenia. Jeżeli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, warto jest się skontaktować z odpowiednią firmą, która w naszym ojczystym języku wspomoże Cię poradą prawną oraz pomoże załatwić formalności.

Praca przy komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wypadek w pracy

Zatrudnienie dla Polaków w Anglii najczęściej jest związane z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni czy w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj pracy niesie ze sobą wyjątkowo duże ryzyko zagrożeń wypadkami. W UK za wypadek w pracy jest uważana sytuacja, gdy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które spowodowane zostały w czasie wykonywania obowiązków służbowych, tj. zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych albo podróży służbowych. W tego typu sytuacjach masz prawo starać się o wypłatę odszkodowania trzeba jednak przygotować następujące informacje:Sprecyzowaną datę oraz miejsce zdarzenia;Prawdopodobne okoliczności i przebieg wypadku;Dane osobowe i teleadresowe świadków;Zdjęcia miejsca zdarzenia (jeżeli to możliwe);Zaświadczenie lekarza o obrażeniach i dokumentację rekonwalescencji bądź też rehabilitacji;

Na następnym etapie procesu uzyskiwania odszkodowania także najlepiej nawiązać kontakt z właściwą instytucją.Gdzie szukać pomocy?

Nawet będąc za granicą masz możliwość skontaktować się z właściwymi ludźmi, którzy wspomogą Cię swoją wiedzą. Gdzie ich szukać??? Najlepiej jest użyć Internetu. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, przykładowo: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po chwili wyszukiwarka wyrzuci nam linki do portali odpowiednich instytucji, takich jak przykładowo Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.