Gdzie moglibyśmy pojechać korzystając z komunikacji miejskiej?

Nie każdy z nas ma swój pojazd, żeby wyjechać do sąsiedniego miasta np. do lekarza. Wtedy możemy poprosić o pomoc któregoś członka rodziny, jednak powinniśmy być gotowi na to, że taki ktoś właśnie będzie zajęty.

stacja

Autor: VW
Powinniśmy w tym czasie znaleźć jakiś odmienny pojazd.
komunikacja miejska

Autor: Denis Bocquet
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie w naszym państwie odnotowuje się zmniejszenie liczby ludzi używających zbiorowego transportu ludzi. Komunikacja miejska już nie jest tak znana jak to było jeszcze paręnaście lat wstecz. Autobusami porusza się już mniejsza ilość ludzi, ponieważ każdy woli wybrać wygodę i decyduje się na swój samochód. Jest się w tym czasie w większym stopniu niezależnym, nie trzeba stać na przystanku o określonej godzinie i czekać w deszczu na autobus, który zawiezie nas do domu. Na taki przystanek trzeba jeszcze się jakoś dostać, co nigdy nie jest tak przyjemne zwłaszcza, kiedy mieszkamy daleko od niego. Z komunikacji publicznej najczęściej korzystają uczniowie, którzy muszą każdego dnia dojechać do szkoły w pobliskim miasteczku.
Nick Heidfeld

Autor: kevin_art
Źródło: http://www.flickr.com
Przewóz miejski można podzielić na drogowy oraz szynowy.

Czy jesteś uradowany z treści powyższego artykułu? Jeśli tak, to przekazuję także mój odsyłacz (http://www.dopower.pl/wszystkie/odbiory-udt/) do następnej strony. Zapraszam!

Do drogowego wliczamy wszystkie autobusy czy też autokary elektryczne. Transport szynowy to metro czy wszystkie rodzaje tramwajów. W aktualnych dziesięciu latach XX wieku wykonano parę inwestycji w miejskie systemy tramwajowe. Na pierwszym miejscu możemy wyróżnić drogę szybkiego tramwaju w Poznaniu oraz w Krakowie. Nowe linie otwarto także w Elblągu czy też Grudziądzu.

Tramwaj może ruszać się tak po torach wbudowanych w nawierzchnię, jak i po oddzielonych szynach z odcinkami bezkolizyjnymi. Tramwaje są krótsze oraz lżejsze niż tradycyjne pociągi, a ich konstrukcja przystosowana jest do poruszania się po mieście. Co poniektóre z nich są także dostosowane do poruszania się po klasycznej sieci kolejowej.