Gdzie moglibyśmy pojechać korzystając z komunikacji miejskiej?

Nie każdy z nas ma swój pojazd, żeby wyjechać do sąsiedniego miasta np. do lekarza. Wtedy możemy poprosić o pomoc któregoś członka rodziny, jednak powinniśmy być gotowi na to, że taki ktoś właśnie będzie zajęty.

stacja

Autor: VW
Powinniśmy w tym czasie znaleźć jakiś odmienny pojazd.
komunikacja miejska

Autor: Denis Bocquet
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie w naszym państwie odnotowuje się zmniejszenie liczby ludzi używających zbiorowego transportu ludzi. Komunikacja miejska już nie jest tak znana jak to było jeszcze paręnaście lat wstecz.

To jest niezwykle absorbująca problematyka i dobrze byłoby ją poznać bardziej, więc bez zwłoki zobacz szczegóły w źródle (http://mastereducator.pl/szczecin/), który znajduje się tu.

Autobusami porusza się już mniejsza ilość ludzi, ponieważ każdy woli wybrać wygodę i decyduje się na swój samochód. Jest się w tym czasie w większym stopniu niezależnym, nie trzeba stać na przystanku o określonej godzinie i czekać w deszczu na autobus, który zawiezie nas do domu. Na taki przystanek trzeba jeszcze się jakoś dostać, co nigdy nie jest tak przyjemne zwłaszcza, kiedy mieszkamy daleko od niego. Z komunikacji publicznej najczęściej korzystają uczniowie, którzy muszą każdego dnia dojechać do szkoły w pobliskim miasteczku.

Nick Heidfeld

Autor: kevin_art
Źródło: http://www.flickr.com
Przewóz miejski można podzielić na drogowy oraz szynowy. Do drogowego wliczamy wszystkie autobusy czy też autokary elektryczne. Transport szynowy to metro czy wszystkie rodzaje tramwajów. W aktualnych dziesięciu latach XX wieku wykonano parę inwestycji w miejskie systemy tramwajowe. Na pierwszym miejscu możemy wyróżnić drogę szybkiego tramwaju w Poznaniu oraz w Krakowie. Nowe linie otwarto także w Elblągu czy też Grudziądzu.

Tramwaj może ruszać się tak po torach wbudowanych w nawierzchnię, jak i po oddzielonych szynach z odcinkami bezkolizyjnymi. Tramwaje są krótsze oraz lżejsze niż tradycyjne pociągi, a ich konstrukcja przystosowana jest do poruszania się po mieście. Co poniektóre z nich są także dostosowane do poruszania się po klasycznej sieci kolejowej.