Hamulce jako jeden z najważniejszych części każdego samochodu

Hamulce to jeden z najważniejszych części każdego samochodu. W trosce o osobiste bezpieczeństwo winniśmy wiedzieć, jakie klocki hamulcowe dobrać do własnego auta.
Istnieją trzy podstawowe typy klocków.

BMW

Autor: Brandon Daniel
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą grupą są miękkie klocki hamulcowe, które swoje parametry zawdzięczają wyższej ilości grafitu. Miękkie klocki hamulcowe lepiej instalować, jeżeli poprzednio stosowane klocki były nazbyt agresywne, albo kłopoty z zaciskiem sprawiły nierównomierne zniszczenie tarczy. Zdecydowanie prędzej zaadaptują się do tarczy, tym samym wydłużą jej żywotność. Inną grupą są ceramiczne klocki hamulcowe, których zawartość tylko w niedużym stopniu różni się od kompozycji innych. Poziom grafitu pozostała jednak naturalnie pomniejszona, a w jego miejscu stosowana jest masa ceramiczna.

Budowa naszej strony zaciekawiła Cię? A zawarte tu informacje? Jeśli tak, to zachęcamy do nowego artykułu. Tam jest niezwykle ciekawa kwestia.

Te klocki hamulcowe skutecznie ochraniają tarcze, na dodatek właściwie znika problem czarnego pyłu. Ceramiczne klocki hamulcowe ford (opony do ford fiesta) focus mogą być z powodzeniem montowane zarówno z nowymi, jak i stosowanymi tarczami hamulcowymi. Dla bardzo wybrednych użytkowników produkuje się sportowe klocki hamulcowe. Posiadają one wysoki współczynnik tarcia i odporność na duże temperatury. Z reguły te dwie cechy nie zachodzą łącznie.

Klocki hamulcowe z najwyższym wskaźnikiem tarcia będą skracały drogę hamowania za sprawą sporej kompozycji wysoko ściernych komponentów, natomiast klocki wytrzymałe na duże temperatury dostarczają stabilność, a nie wysoki współczynnik tarcia.
Każdy świadomy kierowca wie, że właściwe klocki hamulcowe muszą zapewniać skuteczne hamowanie w jakiejkolwiek sytuacji.