Ile naprawdę kosztuje sprowadzenie auta z zagranicy?

W Polsce w ostatnich latach popularne jest sprowadzanie używanych aut z zachodu. Głównym powodem jest tutaj fakt, iż zachodnie auta są w dużo lepszym stanie, ich właściciele bardziej się o nie troszczą. Dodatkowo, poruszają się po o wiele lepszych drogach niż auta w Polsce, również pogoda jest ładniejsza – są mniej narażone na wpływ warunków atmosferycznych, np. gradu. Społeczeństwo na zachodzie jest bardziej zamożne niż w naszym kraju, poziom życia jest lepszy, w związku z czym w większości stać ich na przykład na kupno garażu.

Ponadto sprowadzanie samochodów z zagranicy w większości przypadków się opłaca, gdyż tam można kupić taniej auto, które znajduje się w lepszym ogólnym stanie niż np. to samo nabyte z drugiej ręki w Polsce. Niejednokrotnie czekają nas niestety jeszcze opłaty które musimy zapłacić ekstra, które zawsze trzeba doliczyć do kosztu samego auta nabytego przykładowo w Belgii.

tłumacze

Autor: Jie Qi
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba załatwić różnego rodzaju formalności, opłacić akcyzę itp. Trzeba brać pod uwagę fakt, iż niezbędne mogą się okazać tłumaczenia samochodowe, jako że np. dowód rejestracyjny będzie przecież w obcym języku, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Więcej niezbędnych informacji: zobacz tutaj. W małych miastach może wystąpić problem ze znalezieniem tłumacza, szczególnie jeśli np. zakupimy samochód w Holandii i jego dokumenty będą po holendersku. Możliwe, iż będziemy wówczas musieli pojechać do jakiegoś większego miasta, w celu załatwienia tej sprawy – w ten sposób powstaną kolejne dodatkowe koszty, w tej sytuacji cena paliwa, jakie wykorzystamy.

Zainteresował Cię ten opis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego zagadnienia i czytaj dalej transport dłużycowy o tym, co bardzo Cię interesuje.

/J]

Z pewnością czekają nas również chociaż drobne naprawy, wymiana olejów, przegląd ogólny, konieczne może się okazać kupienie opon zimowych, ponieważ na zachodzie właściwie się ich nie stosuje. Zazwyczaj okazuje się, iż istnieją teoretycznie niewielkie usterki – nasz samochód wymaga np. aby wymienić mu klocki hamulcowe. Wszystkie te elementy, kiedy kiedy się je przeliczy, zazwyczaj stanowią niemałą sumę, którą musimy sobie doliczyć do kosztów samego samochodu.

Z czystym sumieniem zalecam te informacje każdemu zwolennikowi tego zagadnienia. One na pewno również są warte zainteresowania.

bmw

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com

W związku z kwestiami wymienionymi powyżej, w ostatecznym rozrachunku dosyć często cena danego samochodu kupionego w Polsce od Polaka jest stosunkowo podobna do ceny samochodu przyprowadzonego z zagranicy, po opłaceniu wszelkich dodatkowych kwestii. Istnieje jednakże spore prawdopodobieństwo, iż samochód z zachodu będzie bardziej zadbane, niż to z Polski. Jest to najistotniejszy argument, jaki należy brać pod uwagę w chwili podejmowania decyzji o zakupie.