Izolacja dachu to sprawa zasadnicza, bo przez dach zdoła ulotnić się niekiedy 25% ciepła!

budowa domu jednorodzinnego nie jest kwestią łatwą, ani tanią – w związku z tym musimy zwrócić uwagę na wszelkie szczegóły, gdyż tylko wówczas będziemy posiadali gwarancję, iż mieszkanie w danym budynku będzie tylko rozkoszą.

recykling

Autor: Bob Hall
Źródło: http://www.flickr.com
O ile posiadasz pewnego rodzaju wątpliwości na temat ocieplania dachu to większa część z nich wnet zostanie rozwiana.

muzyka

Autor: JZO,
Źródło: JZO,
Istotne jest to, abyśmy jeszcze przed zapoczątkowaniem budowy zdali sobie sprawę z tego, iż jest to kwestia nieomalże zasadnicza.

Czy fascynuje Cię ta problematyka? Jeśli tak to, przejrzyj serwis (http://www.autopartner.elk.pl/oferta/elektryk-samochodowy-elk/), a znajdziesz w tamtym miejscu dużo bezkonkurencyjnych informacji, które pochłoną Cię bez reszty.

O ile nie zatroszczymy się o właściwą izolację to możemy mieć pewność, iż może uciekać przez dach niekiedy do 25% ciepła, co jest w samej rzeczy wartością nietolerowaną. Gdy chcemy mieć strych to izolacja powinna być jeszcze dokładniejsza, aniżeli wówczas gdy nie chcemy go mieć. Półproduktem wykorzystywanym do izolacji od dłuższego czasu jest wełna (zobacz wełna parzona na płaszcz) mineralna, jaka praktycznie zawsze się sprawdza izolacja dachu. Należałoby zdać sobie sprawę z tego, że izolacja dachu powinna mieć przynajmniej 30 cm, a gdy planujemy mieć dom energooszczędny to wówczas nawet 40 cm byłoby rekomendowane. Z początku może się zdawać, że jest to czynność błaha , zatem każdy sobie z tym poradzi. Bez wahania tak jest – natomiast bezwzględnie należy zobaczyć tutoriale, które pokazują bezbłędne układanie wełny.

Ważną kwestią jest także to, aby izolacja dachu była zrobiona materiałami z wyższej półki . Nie możemy na tym oszczędzać, bo wówczas będziemy musieli płacić więcej za grzanie naszego domu, co ewidentnie później wytwarzałoby dużo większe koszty.