Jak aktualnie dobrze używać samochodową klimatyzację, żeby przez długi czas się cieszyć przyjemnym chłodem?

Znaczna większość kierowców korzysta z samochodowej klimatyzacji jedynie podczas wiosny lub latem. Gdy panują niezwykle wysokie temperatury. Bez wątpienia jest to wielki błąd, gdyż samochodowa klimatyzacja osusza powietrze oraz pozwala się pozbyć wilgoci z wnętrza auta jesienią jak również zimową porą.

Z takiej samochodowej klimatyzacji należy korzystać przez calutki rok. Gdyż w przeciwnym wypadku kompresor klimatyzacji narażony zostanie na awarię ( Cały artykuł: Kliknij tutaj -> ). Jest on smarowany przez olejek, który miesza się z chłodzącym czynnikiem. Niewłączana przez parę miesięcy sprężarka jest w stanie zapiec się jak również zatrzeć. Kompresor klimatyzacji to bardzo drogi komponent całego układu samochodowej klimatyzacji. Jego wymiana może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Odpowiada on za obieg czynnika chłodzącego w całym systemie. A do jego uruchomienia wykorzystuje się pasek klinowy silnika samochodowego. Z tego zatem względu zaleca się włączanie samochodowej klimatyzacji bez względu na warunki pogodowe przynajmniej raz na tydzień na 10-15 min. Niejednokrotnie można się spotkać z diagnozą, iż sprzęgło klimatyzacji jest uszkodzone.

kompresor klimatyzacji

Wypalone gumowe amortyzatory ewentualnie fioletowy kolor samej tarczy może wskazywać na nieznaczną ewentualnie całkowitą niedrożność układu. A to powoduje wstrzymanie pracy tłoków i jest przyczyną poślizgu tarczy sprzęgłowej. Ten poślizg czyni, że sprzęgło klimatyzacji klimatyzacji przegrzewa się. Wzrost temperatury jest przyczyną uszkodzenia elementów gumowych całego układu. Na całe szczęście coraz częściej montowane są termiczne bezpieczniki cewek, ograniczające koszty powiązane z naprawą układu samochodowej klimatyzacji, zobacz naszą ofertę : . Potrzeba jedynie odpowiednio wcześniej wyciągnąć dobre wnioski jak również w porę zareagować. W takim sprzęgle klimatyzacji samochodowej starczy czasem wymienić cewkę, splamować powierzchnie ciemne sprzęgłowej tarczy jak również koła (felgi aluminiowe 18) pasowego. Wymiana łożysk też może poprawić właściwości układu samochodowej klimatyzacji.

Wskazane jest z tego względu używać samochodową klimatyzację przez cały rok kalendarzowy. Oczywiście trzeba co jakiś okres przeprowadzić przegląd układu i wymienić podstawowe komponenty.