Jak działa na skórę laser frakcyjny CO2?

Współczesna medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów z użyciem laserów, które pozwalają pozbyć się kompleksów oraz przywrócić skórze estetyczny wygląd. Do jakich zabiegów wykorzystuje się laser frakcyjny CO2? Jak wygląda zabieg i czego można się spodziewać po zabiegu? Dowiedz się więcej na ten temat.


usług
Autor: Julian Partridge
Źródło: http://www.flickr.com


Do czego wykorzystuje się laser CO2?


Z użyciem lasera frakcyjnego CO2 wykonuje się różnorodne zabiegi medycyny estetycznej. Najczęściej ten laser wykorzystywany jest, aby poprawić wygląd skóry, w zależności od pożądanych efektów: zmniejszyć widoczność i głębokość blizn potrądzikowych czy pooperacyjnych, niwelować zmarszczki, poprawić jędrność i elastyczność skóry, zlikwidować rozstępy, zlikwidować przebarwienia na skórze.


laser co2 katowice
Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com


Jak oddziałowuje na skórę laser frakcyjny CO2?


szampon
Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com


W trakcie zabiegu z zastosowaniem lasera CO2, wiązka lasera oddziałowuje na skórę tworząc tzw. siatkę „miniranek”. Są to mikrouszkodzenia z zachowaniem wysp nieuszkodzonej skóry, dzięki czemu regeneracja przebiega wyjątkowo szybko. Ból jaki odczuwa pacjent w czasie zabiegu jest duży, ponieważ uprzednio skóra znieczulana jest specjalnym kremem - dodatkowe informacje. Zabieg trwa około 30 minut, aczkolwiek dokładny czas jego trwania zależy od wielkości obszaru skóry jaki poddaje się zabiegowi. Po zakończeniu działania lasera skórę chłodzi się, aby zminimalizować dyskomfort związany z oparzeniem. Pierwsze widoczne efekty zabiegu są widoczne już po tygodniu. W niektórych przypadkach, takich jak głębokie zmarszczki bądź blizny, wymagane jest kilkakrotne powtórzenie zabiegu. Jeśli kogoś interesuje więcej informacji na temat tego jak działa laser CO2 Katowice to miasto, w którym bez problemu znaleźć można renomowaną klinikę medycyny estetycznej.


Zanim zapiszemy się na zabieg, konieczna będzie konsultacja z lekarzem, który ustali czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu i jaki będzie przebieg laseroterapii. Lekarz powinien także ustalić jak pacjent ma przygotować się do zaplanowanego zabiegu.