Jak efektywnie poprawić poczucie bezpieczeństwa i wygodę jazdy własnym autem?

Nie jest konieczne bycie profesjonalnym kierowcą, aby polubić jazdę autem. Daje ona dużo radości, ale własny samochód jest w stanie także uczynić prostym życie człowieka. Wóz posiada bardzo dużo praktycznych właściwości. Ułatwia jazdę do pracy, robienie zakupów. Szczególnie jest cenny na terenach, gdzie do sklepu czy szkoły jest dość daleko. Wóz jest również niezbędnym narzędziem funkcjonowania wielu biznesów. Co więc należy uczynić, by jego użytkowanie było bezpieczne i możliwie najbardziej komfortowe? Oto parę propozycji.

samochody po tuningu

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com
Tuning jest słowem dobrze znanym fanom czterech kółek. Jest on sposobem zatroszczenia się o parametry techniczne pojazdu czy o jego design. Pośród wielu jego odmian można wyróżnić chiptuning. Polega on na elektronicznym zwiększeniu mocy silnika samochodu. Za jego sprawą samochód będzie się przemieszczał sprawniej, w krótszym czasie i bezpieczniej. Właściwie zastosowanie tego zabiegu jest możliwe w każdym wozie, bo z reguły jest tak, że producenci aut zostawiają rezerwy. Te rezerwy jest również w wozach bez turbiny. Właściwe ich wykorzystanie poprawia nie tylko bezpieczeństwo i dobre samopoczucie w czasie podróży, ale także oszczędność jazdy. Chiptuning http://s-performance.pl/oferta/tuning/w czasie jechania autem. Mogą z niego skorzystać kierowcy, którzy korzystają z pewnych stacji oraz pamiętają o systematycznej zmianie oleju i filtrów. Warto zastosować ten tuning, ponieważ można zwiększyć moc silnika i moment obrotowy nawet o 10 %.

Silnik samochodu

Autor: LiteWriting aka Loreen72
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną rzeczą, którą warto zrobić, jest usuwanie dpf. Usunięcie filtrów cząstusuwanie dpfsilników wysokoprężnych jest ratunkiem dla wielu kierowców.

Bardzo trudno jest zrozumieć ten problem kierowcom, którzy nie mieli wielu trudności związanych z filtrami dpf. W założeniu producentów filtry cząstek stałych miały ograniczyć emisję spalin i sadzy do powietrza. Założenie było dobre, ponieważ troszczące się o naturę. W praktyce jednak okazało się, że środowisko było jeszcze bardziej narażone na zatrucie. Wynika to z kilku czynników. Pierwszym jest problem dużego zużycia oleju. A olej samochodowy nie jest przecież łatwy w utylizacji. Drugim problemem jest większe zużycie silnika. Filtry dpf mogą znacznie skrócić jego żywotność i powodują duże spalanie paliwa i emisję zanieczyszczeń do środowiska.