Jak legalnie można sprowadzać towary z zza granicy, jakie są podstawowe procedury celne

Zakup towarów za granicą będzie się wiązać z koniecznością opłacenia od wszystkiego należnych opłat celnych. Po wejściu Polski w poczet krajów unijnych zmieniło się znacznie jeśli chodzi o sprawę zakupów w krajach członkowskich, wszystkie dotychczas obowiązujące opłaty zostały zawieszone. Jednak w przypadku krajów nie będących Unii wszystko to nadal obowiązuje, opłaty uzależnione są od typu przesyłanego towaru i jego wartości.

przesyłka

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy wartość przesyłki nie przekracza 45 Euro i przesyłana jest jako okazjonalny prezent, to może być z tej okazji zwolniona z cła i podatków, w każdym innym przypadku jednak trzeba to wszystko zapłacić.

Nie zastanawiaj się – w szukaniu zajmującego Cię tekstu kontynuuj klikanie (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/bmw/x6-m) w kolejne linki. Po jakimś czasie na pewno odnajdziesz coś ciekawego.

A do opłacenia jest przede wszystkim cło, jego wysokość jest uzależniona od kodu CN, jaki dany towar posiada. Po naliczeniu cła kolejną z opłat jest VAT, wyznacza się go od wartości towaru powiększonej o cło, a jeżeli będzie taka konieczność, to również akcyzę.

Jeśli się to wszystko zsumuje razem, to może się okazać że podatków będzie trzeba zapłacić prawie tyle, co kosztował sam zakup. Na szczęście przy zakupach za granicą najczęściej się nie trzeba zajmować wypełnianiem wszystkich koniecznych dokumentów, gdyż wsparciem będzie służyć firma kurierska, jaka będzie się zajmować doręczeniem przesyłki na miejsce.

Zaprezentowana porada okazała się dla Ciebie praktyczna? W takiej sytuacji poznaj dodatkowo inne podobne posty i przeczytaj więcej wskazówek (http://sol-drogowa.pl/pl).

Współcześnie większość największych firm kurierskich używa do przewozu przesyłek transport lotniczy, jest on najsprawniejszy, a równocześnie coraz mniej kosztuje, zobacz jak to wygląda w tej firmie spedycyjnej.

transport

Autor: Raymond Wambsgans
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na współpracę z jedną z takich firm nie tylko można być pewnym, że przesyłka zostanie na czas dostarczona na miejsce, ale również można liczyć na pełną pomoc podczas wypełniania formalności celnych. Firmy transportowe same wypełniają wszystkie formalności w urzędach celnych, a ich klient otrzymuje na zakończenie całego procesu sad z policzonymi opłatami podatkowymi oraz celnymi. Jest to bardzo wygodne dla klientów, bowiem w firmach przewozowych pracują specjaliści, dla których wypełnienie wszystkich dokumentów nie jest żadnym problemem, a jeżeli ktoś miałby to robić samemu, to mogłoby mu to zająć sporo czasu.