Jak może wyglądać usługa obszywania kierownicy oraz kto ją mógłby wykonywać?

Własny samochód można by upiększać na przeróżne sposoby. Można go myć, nabłyszczać, kupować specjalne preparaty do pielęgnowania opon lub np. wymienić obszycie kierownicy.

To natomiast można teoretycznie wykonać na własną rękę, jednak zdecydowanie korzystniej jest powierzyć tego typu zadanie fachowcom. Oni mają odpowiednie doświadczenie oraz przyrządy, które są konieczne do wykonania takiej czynności. Takie obszywanie kierownic można by wykonać na parę sposobów i przy pomocy różnych rodzajów skóry. Oczywiście ich barwę można by dostosować do indywidualnych preferencji, spomiędzy kilku dziesiątek odcieni. Wykonanie tego typu czynności wymaga dużej precyzji i smykałki do wykonywania czynności tapicerskich. Na początku należy rozkręcić kierownicę oraz wymierzyć i rozciąć rowki, w które ukryte będą złączenia skóry. Ich ilość oraz położenie zależy jedynie od naszych upodobań. Można więc wyciąć rowki tak, żeby tworzyły równoległe linie albo były utrzymane w stylu sportowym.sprawdź serwis wynajem naczep wynajem naczepNajbardziej istotne jest to, aby były one precyzyjnie zmierzone.
Zabawa weselna

Autor: Michael Bentley
Źródło: http://www.flickr.com
przedsiębiorca

Autor: Tim Fields
Źródło: http://www.flickr.com
Prezent

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Sama kierownica powinna być starannie wymierzona. Istotne są wszystkie jej części i wymiary. Należy brać pod uwagę to, że na łączeniach skóra będzie miała inny niż prostopadły kształt oraz to według niego należy rozciąć końce skóry. Potem należy wyciąć odpowiedni kształt pokrowca, posługując się oczywiście wcześniej zmierzonymi rozmiarami kierownicy. Ponadto skóra jest materiałem rozciągliwym, dlatego też trzeba odjąć parę centymetrów niż to będzie wynikać z dokonanego pomiaru.

Przykładowo jeśli kierownica składa się z czterech elementów, to od każdej można by odjąć 1cm. Jak więc widać, czynność ta nie okazuje się być najłatwiejsza i zdecydowanie lepiej jest przekazać ją fachowcom, którzy robią to na co dzień.