Jak najefektywniej zabezpieczyć silnik auta przed zanieczyszczeniami?

Silnik auta pracuje na najwyższych obrotach. W powietrzu , które zasysa, pełno jest brudu|. Pyłki, drobiny piachu, sadza i kurz zaniżają sprawność siły silnika. Nie można jednak ich uniknąć. Silniki spalinowe pochłaniają ogromne ilości powietrza, nawet do 10-11 metrów sześciennych na jeden litr paliwa!

Najskuteczniejszym patentem wzmocnienia silnika każdego pojazdu są filtry powietrza. Dopasowane do parametrów każdego silnika, wyróżnia je duży stopień zasysania zanieczyszczeń.

Ten serwis internetowy kompresor klimatyzacji ma wciągające dane na omawiany temat, więc, jeżeli ta problematyka Cię ciekawi, to zobacz to obowiązkowo.

Takie filtry bez problemu można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, ale też online. Ich ceny zmieniają się zależnie od marki i rodzaju auta. Należy się jednak przygotować na wydatek od kilkunastu aż do kilkuset złotych. Kupując należy nie zapominać, że filtry przeznaczone są dla konkretnych typów pojazdów.Aby kompleksowo dbać o stan silnika, sam zakup filtrów to nie wszystko. Powinno się dbać, by były czyste oraz cyklicznie zamieniane. Jest to aż tak niewymagające, że można zrobić to samodzielnie. Filmy ze wskazówkami i porady internautów można zobaczyć na forach oraz fachowych blogach . Regularna wymiana jest tak ważna, ponieważ zatkane filtry nie pracują jak by mogły. Zwiększają spalanie benzyny, zmniejszają moc silnika, ale mogą również uszkadzać cylindry oraz tłoki. Filtry powietrza muszą być zatem podmieniane przynajmniej raz do roku, po przejechaniu ok. 20 000 kilometrów. Należy wziąć pod uwagę, że pojazdy jeżdżące przykładowo po dużych miastach, powinny być często kontrolowane. Biorąc pod uwagę duże zanieczyszczenie atmosfery w aglomeracji, silnik narażony jest na dużą liczbę zanieczyszczeń. W przypadku zatkania, filtr (Zobacz – > filtry paliwa) należy bezzwłocznie zamienić.

Nowoczesne filtry powietrza z jednej strony chronią silnik przed zanieczyszczeniami i przedłużają jego pracę. Co również istotne, wiele firm je wytwarzających kładzie także akcent na ekologiczne rozwiązania w procesie ich wytwarzania. To silnik stanowi serce każdego pojazdu – warto zadbać o jego wsparcie i ochronę.