Jak najlepiej stworzyć można własne studio do nagrań, jakie elementy będą przy tym niezbędne.

Coraz więcej osób bawi się muzyką, czy to grając na różnych instrumentach, czy komponując ją w formie elektronicznej. I coraz więcej z nich chciałoby swoje osiągnięcia w jakiś sposób nagrywać, albo tylko i wyłącznie dla siebie, albo aby spróbować zdobyć popularność w świecie muzyki.

Jeszcze

studio nagrań

Autor: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com

całkiem niedawno nagrywanie w domowy sposób nie było najlepszej jakości, za to wynajęcie studia nagrań w profesjonalnym wydaniu wiązało się z dużymi kosztami. Jednak obecnie dzięki coraz większym możliwościom technicznym i malejącym cenom elektroniki bez większych problemów pomyśleć można o tym, aby takie studio nagrań (serwis Fabryka Dźwięków wejdź) wykonać samemu. Wbrew pozorom nie trzeba do tego jakiś wielkich nakładów finansowych, a raczej pomysłu i pracy. Za pomocą tego typu domowego studia da się nie tylko nagrywać dźwięk, lecz go również w różnorodny sposób obrabiać. Dzięki temu będzie można tworzyć naprawdę dobrej jakości nagrania, rzecz jasna przy założeniu że komuś będzie się chciało wszystkiego nauczyć.
Podstawowym elementem tego typu domowego studia nagraniowego jest komputer z odpowiednim oprogramowaniem.

studio nagrań

Autor: Audio Mix House
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie do komputera będą podłączane wszystkie zewnętrzne urządzenia, również do niego będzie trafiał dźwięk do zarejestrowania. Takie oprogramowanie oferowane jest przez liczne firmy, część z tych narzędzi jest darmowa, a za niektóre będzie trzeba zapłacić pewną kwotę.

Następnym elementem zestawu jest specjalistyczna karta grafiki, umożliwiająca rejestrację dźwięku. Tego typu karty wyposażone są w specjalne interfejsy, a także dają możliwość przyłączenia paru niezależnych instrumentów lub mikrofonów.

Kliknij bez strachu ten odnośnik a zobaczysz, że w najświeższym źródle przedstawiono bardzo ciekawe informacje. One też są dające do myślenia.

Trzeba także pomyśleć o tym, żeby zakupić jakiś dobry mikrofon, tu należy jednak postawić na odpowiednią jakość, ponieważ od mikrofonu ogromnie dużo będzie zależało przy ostatecznym efekcie. Na zakończenie zestaw warto wyposażyć w dobry zestaw głośnikowy, za pomocą jakiego można będzie odtwarzać to, co zostało nagrane – przejrzyj stronę . Wymienione wyżej elementy w zupełności wystarczą na rozpoczęcie przygody z muzyką, oczywiście jeżeli ktoś będzie chciał, to będzie mógł taki komplet bardziej rozbudowywać.