Jak można przygotować się do kupna nowego wozu?

Kupno nowego pojazdu nie jest rzeczą błahą, należy się więc do tego kroku dobrze przygotować. Nim udamy się do salonu bądź też komisu z używanymi czterokołowcami należy pewne ważne sprawy z tym związane dobrze przemyśleć. Podstawowym pytaniem na które powinniśmy sobie odpowiedzieć jest to, w jakim zakresie cenowym ma się mieścić nasz nowy sprawunek.


samochód
Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Kupując fabrycznie nowy samochód na pewno zaoszczędzimy na naprawach, aczkolwiek nie zawsze się nam to opłaci. Cena nowo kupionego samochodu w ciągu pierwszych dwu lat jego eksploatacji może spaść nawet o 50-60 procent, poza tym wszystkie reperacje przeprowadzać trzeba w autoryzowanych serwisach, nie licząc już kosztów związanych z ubezpieczeniem. Dlatego czasem bardziej opłaci się nabycie pojazdu dwu, trzy - letniego, który będzie jeszcze sprawny, jednak koszta jego nabycia jak też utrzymania będą o wiele mniejsze.

Nieocenionym wsparciem przy podjęciu tak ważnej decyzji może nam dziś służyć - jak w wielu innych kwestiach - internet. Należy tylko znaleźć za pomocą przeglądarki internetowej dobry portal motoryzacyjny, i od razu można korzystać z zebranych tam - nierzadko przez prawdziwych pasjonatów motoryzacji - sporej dawki wiadomości, oraz mnóstwa fachowych wskazówek dotyczących zakupu, sprzedaży czy też reperacji aut. Możemy także przewertować opinie a także oceny kierowców, posłużyć się wyszukiwarką
samochód
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
salonów a nawet porównać oferty bankowych kredytów na zakup auta.


Dziś praktycznie każdy portal motoryzacyjny publikuje tak zwany test samochodów używanych, który bardzo może uprościć nam podjęcie dobrej decyzji (o ile zdecydujemy się nabyć samochód używany). Dzięki takim testom poznamy zarówno mocne jak też słabsze strony upatrzonego modelu, dowiemy się jak zachowuje się on na drodze i podejmiemy decyzję której po pewnym okresie nie będziemy żałować.

Najlepiej przeczytać testy jak też opinię w kilku analogicznych portalach, tak aby ostatecznie kupić samochód nie tylko mało awaryjny, ekonomiczny, lecz również bezpieczny dla jeżdżących nim osób, a zarazem taki, które po kilku latach bez kłopotu będzie można odsprzedać (ewentualnie wymienić na inny model) bez istotnej straty finansowej.