Jak stać się taksówkarzem – podstawowe wiadomości

Uruchomienie prywatnej działalności dotyczącej przewozu osób taksówką może okazać się bardzo dobrym pomysłem na przedsiębiorstwo.
Transport osób taksówką jest aktywnością zarobkową, która polega na odpłatnym transporcie klientów samOChodem osobowym w wytyczane przez nich miejsce.

Sprężyna

Źródło: http://www.sxc.hu/
Opłata za przejazd jest ustalona z reguły na podstawie stawki za kilometr. Taksówka powinna przeznaczona być do przewozu osób (nie więcej jednakże aniżeli 9 pasażerów wraz z kierowcą) i ich podręcznego bagażu.
taxi w warszawie

Autor: Murat Ertürk
Źródło: http://www.flickr.com
Główne wymogi stawiane przedsiębiorcom starającym się o licencję to przede wszystkim wymóg należytej reputacji. Jeżeli kandydat na taksiarza spełnia także wymagania wiekowe, musi dodatkowo otrzymać odpowiednią licencję. Radca gminy, która liczy ponad 100 tys. mieszkańców, może wymagać od przedsiębiorcy poświadczenia o ukończeniu szkolenia w zakresie przewozu drogowego taksówką, które zostało poświadczone zdanym egzaminem, jaki potwierdzi znajomość topografii miejscowości a także przepisów prawa lokalnego, przez przedsiębiorcę osobiście realizującego przewozy (a również zaangażowanych przez niego kierowców). Tak np. wygląda kwestia taxi (polecamy również najtańsze taxi dla firmy warszawa) w Warszawie.
Przyszły taksówkarz może wybrać każdy rodzaj działalności gospodarczej poza spółką partnerską. W naszej ojczyźnie możesz wybrać prowadzenie przedsiębiorstwa w ramach działalności jednoosobowej, spółki cywilnej lub spółki handlowej.

Przeważnie posiadacze firmy świadczącej przewóz osób taksówką decydują się na otworzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Trzeba pamiętać, że wszelka forma prowadzenia działalności wymaga od przyszłego taksówkarza spełnienia stosownych warunków.